در همایش مدیران آمار و فناوری اطلاعات دانشگاه‌ها و دانشکده‌های علوم پزشکی سراسر کشور

اقدام جدید بیمه‌ای وزارت بهداشت درخصوص نسخه‌های آنلاین

کدخبر: 506143
اقتصادنیوز: تا پیش از این، پزشکان مشکلاتی درخصوص ثبت آنلاین نسخه بیمار در پنل‌های مختلف بیمه‌ای داشتند که تصمیم بر این شد تا پنل یکپارچه‌ای در طرح نسخه‌نویسی الکترونیک از سوی وزارت بهداشت ارائه شود.
اقدام جدید بیمه‌ای وزارت بهداشت درخصوص نسخه‌های آنلاین

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر، رئیس مرکز مدیریت آمار و فناوری اطلاعات وزارت بهداشت، با بیان اینکه یکی از دغدغه‌های اصلی ما اجرای طرح نسخه‌نویسی الکترونیک در کشور است، گفت: اولویت ما توسعه و تکمیل این پروژه است.

امین بیگلرخانی در همایش مدیران آمار و فناوری اطلاعات دانشگاه‌ها و دانشکده‌های علوم پزشکی سراسر کشور اظهار داشت: همزمان با توسعه و تکمیل نسخه‌نویسی الکترونیک، پروژه پرونده الکترونیک سلامت نیز برای مراجعین به مراکز بهداشتی و درمانی در دستور کار وزارت بهداشت قرار گرفته است که با جدیت آن را دنبال خواهیم کرد.

وی تصریح کرد: طبق توافق انجام‌شده، پنل‌های بیمه‌ها در نسخه‌نویسی آنلاین به صورت یکپارچه عمل خواهند کرد چراکه تا پیش از این، پزشکان مشکلاتی در خصوص ثبت نسخه بیمار در پنل‌های مختلف بیمه‌ای داشتند که تصمیم بر این شد تا پنل یکپارچه‌ای در طرح نسخه‌نویسی الکترونیک از سوی وزارت بهداشت ارائه شود و به همه پنل‌های بیمه‌ای متصل باشد.

رئیس مرکز مدیریت آمار و فناوری اطلاعات وزارت بهداشت ادامه داد: با این اقدام همه بیمه‌ها به پلتفرم نسخه‌نویسی الکترونیک وزارت بهداشت متصل می‌شوند و پزشکان نیز به زحمت نخواهند افتاد که نسخه هر بیمار را در پنل بیمه‌ای جداگانه‌ای ثبت کنند بلکه نسخه بیمار با هر بیمه‌ای، ثبت می‌شود.

بیگلرخانی ضمن تاکید بر اهمیت تشکیل پرونده الکترونیک سلامت برای بیماران، یادآور شد: از مهم‌ترین نقاط قوتی که پرونده الکترونیک سلامت برای بیماران ما در مراکز بهداشتی و درمانی دارد، ثبت تاریخچه مراجعات، نوع بیماری و نوع داروهای مصرف‌شده است و از سوی دیگر، با اجرای این طرح، خطاهای پزشکی در تشخیص به حداقل خواهد رسید.

رئیس مرکز مدیریت آمار و فناوری اطلاعات وزارت بهداشت تاکید کرد: در تلاش هستیم تمامی سامانه‌های وزارت بهداشت را به همدیگر متصل کنیم تا همه حوزه‌های مختلف بهداشت و درمان از نظر اطلاعاتی و آماری یکپارچه شوند و ارائه خدمت به مردم در بهترین شرایط خود قرار گیرد؛ بنابراین فعلاً هیچ سامانه‌ای در مجموعه وزارت بهداشت طراحی نخواهد شد و در شرایط فعلی ساماندهی و هدفمندسازی سامانه‌های کنون در اولویت کاری ما قرار دارد.

بیگلرخانی با بیان اینکه مرکز مدیریت آمار و فناوری اطلاعات وزارت بهداشت در تأمین زیرساخت‌های اطلاعات مدیریت بیماری کرونا و همچنین رصد آماری پوشش واکسیناسیون کرونا بسیار خوش درخشید، گفت: زحماتی که در این حوزه صورت گرفته، مرهون تلاش‌ها و پیگیری‌های همکاران ما و همچنین دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور است.

تیتر یک
  • آمار معاملات هفتگی بورس تهران؛

    اقتصادنیوز: میانگین ارزش معاملات خرد بورس در هفته اخیر ۲ هزار و ۳۱۴ میلیارد تومان بود که نسبت به رقم ۲ هزار و ۲۹۵…

از دست ندهید
فلای تودی