گزارش اقتصادنیوز از بازار ارز و طلا؛

آرامش در بازار دلار و سکه

کدخبر: 506627
اقتصادنیوز : بازار ارز و سکه امروز چهارشنبه 15 تیر ماه 1401 آرامش را تجربه کرد.

به گزارش اقتصادنیوز ؛ قیمت دلار  امروز چهارشنبه 15 تیر ماه در بازار ارز تهران افت و خیر خاصی را تجربه نکرد و با همان قیمت دیروز معامله شد. 

در بازار هرات هم نرخ دلار با 150 تومان افزایش نسبت به دیروز توانست یک کانال بالا برود . رشد دلار هرات در حالی اتفاق افتاد که در بازار سلیمانیه اسکناس آمریکایی 200 تومان پایین تر از روز گذشته معامله شد. 

ردپای نرخ حواله درهم در بازار ارز همسایه 

برخی از معامله گران به رفتار بازار ساز در چند وقت اخیر اشاره می کردند. از نظر این دسته از بازیگران ارزی بازارساز بخشی از عرضه خود را در بازار حواله درهم  به جریان انداخته است. به باور آن ها، بازارساز با همکاری برخی صادرکننده ها در بازار درهم اقدام به فروش ارز کرده است و این موضوع موجب شده است که در بازار همسایه تمایل برای خرید در برخی مواقع کاهش پیدا کند. 

کاهش تب و تاب معاملات دلار 

از طرفی هم افزایش حجم معاملات با نرخ‌های توافقی، تب و تاب معاملات غیر‌رسمی را کاهش داده است و بیشتر معاملات بازار به صرافی‌های رسمی منتقل شده اند. 

قیمت دلار رسمی ثابت ماند 

در بازار رسمی هم از ابتدا تا پایان کار صرافی ملی  نرخ دلار با 27 هزار و 828 تومان مبادله شد. این قیمت در مقایسه با دیروز رشد محدودی را نشان می دهد . در بازار متشکل ارزی هم قیمت دلار سرنوشتی مشابه صرافی ملی را تجربه کرد . قیمت دلار در بازار متشکل ارزی امروز  با 27 هزار و 690 تومان معامله شد که نسبت به روز قبل نوسان محدودی را ثبت کرده بود. 

نوسان محدود در بازار سکه 

قیمت اونس طلا دیشب در مقایسه با روزهای گذشته نزدیک به 50 دلار کاهش پیدا کرد. این فلز گران بهای جهانی دیروز در کانال 1800 دلار قرار داشت اما  عصر امروز در محدوده 1761 دلار معامله شد. 

در بازار داخلی ایران هم  عصر امروز  قیمت طلا 18 عیار 1 میلیون و 387 هزار و 100 تومان به فروش رسید که نسبت به روز سه شنبه14  هزار و 100 تومان افت کرده بود. قیمت سکه هم  عصر امروز در محدوده 15میلیون تا 15 ملیون و 100هزار تومان معامله شد. با  فرض سکه 15 میلیون تومانی حباب سکه در محدوده 15 درصد بود. افزایش چشمگیر حباب سکه باعث شده که سکه بازان انگیزه ای برای ورود به بازار نداشته باشند

تیتر یک
از دست ندهید