سایه سنگین فدرال رزرو در بازار طلا ؛

طلا سکته کرد / پیش بینی قیمت سکه امروز 16 تیر

کدخبر: 506752
عده ای از معامله گران می گفتند احتمالا بازار سکه با ضرر سنگینی مواجه خواهد شد. با این حال عده ای دیگر به مقاومت سکه در روز چهارشنبه اشاره می کردند . قیمت سکه در بازار روز چهارشنبه با وجود کاهش چشمگیر قیمت اونس طلا با کمک قیمت دلار با تمام توان در برابر قدرت نمایی معامله گران کاهشی مقاومت کرد.
طلا سکته کرد / پیش بینی قیمت سکه امروز 16 تیر

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از  اکو ایران ؛  سکته های پی در پی در بازار طلای جهانی به علت احتمال افزایش نرخ بهره از سوی فدرال رزرو  و ترس از رکود اقتصادی در  بازارهای جهانی موجب شده قیمت اونس طلا با سر به زمین بخورد .

 این فلز گران بهای جهانی از روز دوشنبه هفته جاری تا شب گذشته بیش از 70 دلار ریزش را ثبت کرده است. قیمت اونس طلا دیشب تا محدوده 1732 دلار پایین آمد . با قیمت یاد شده فاصله ارزش ذاتی سکه با قیمت نقدی  به بالای 2 میلیون و 300 هزار تومان رسید. حباب سکه هم در محدوده 18 درصد ایستاد.

از نظر تحلیلگران فنی در شرایط کنونی خرید در بازار سکه پرریسک شده است و بازیگران بزرگ تمایل زیادی برای سرمایه گذاری در این بازار ندارند. این دسته از سکه بازان معتقدند سکه به لبه پرتگاه نزدیک شده و ترس وجود آنها را فرا گرفته است. 

عده ای از معامله گران می گفتند احتمالا بازار سکه با ضرر سنگینی مواجه خواهد شد. با این حال عده ای دیگر به مقاومت سکه در روز چهارشنبه اشاره می کردند . قیمت سکه در بازار روز چهارشنبه با وجود کاهش چشمگیر قیمت اونس طلا با کمک قیمت دلار  با تمام توان در برابر قدرت نمایی معامله گران کاهشی مقاومت کرد. 

در این شرایط خاص بازار سکه  به روند نرخ دلار چشم دوخته است.  در صورتی که قیمت دلار بالا برود تا حدی سکه می تواند از قیمت خود در بازار دفاع کند. با این حال هم چنان حفظ مرز ۱۵ میلیون تومانی بسیار دشوار خواهد بود. 

به باور تحلیل گران فنی، سکه در صورتی که زیر محدوده ۱۴ میلیون و ۸۰۰هزار تومان قرار بگیرد،‌ با قدرت نمایی فروشندگان رو به رو خواهد شد و رفتن به بالای محدوده ۱۵ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان می تواند افزایشی ها را امیدوار کند. 

تیتر یک
از دست ندهید
فلای تودی