یکه تازی قیمت دلار در برابر یورو/ ارزش دلار از یورو جلو زد!

کدخبر: 508062
ارزش یورو در بورس مسکو نسبت به دلار آمریکا کاهش یافت چرا که نگرانی‌ها درباره رکود اقتصادی اتحادیه اروپا به علت بحران انرژی افزایش یافته است.

به گزارش اقتصادنیوز  به نقل از تسنیم ، ارزش یورو روز سه‌شنبه در بورس مسکو نسبت به دلار آمریکا کاهش یافت چرا که نگرانی‌ها درباره رکود اقتصادی اتحادیه اروپا به علت بحران انرژی افزایش یافته است.

راشاتودی گزارش داد؛ بر اساس این گزارش، نرخ دلار در ساعت 10:56 به وقت گرینویچ به 58.70 روبل رسید در حالی که یورو به 58.52 روبل کاهش یافت.

در مبادلات بین المللی نیز نرخ یورو به دلار نزدیک شد. در معاملات پرتلاطم فارکس، واحد پول اروپا تنها به 1.0001 دلار کاهش یافت که پایین‌ترین سطح آن در 20 سال گذشته محسوب می‌شود.

یورو در سال جاری میلادی تا کنون 12 درصد در برابر دلار کاهش یافته است، زیرا افزایش قیمت انرژی با توجه به جنگ اوکراین و تحریم ها علیه روسیه که تامین کننده اصلی انرژی این قاره است، به اقتصادهای اروپایی آسیب رسانده است.

یگور ژیلنیکوف، تحلیلگر ارشد بخش تحلیل اقتصادی و صنعتی پرومسویازبانک، در این باره گفت: برای اولین بار در 20 سال گذشته، برابری بین یورو و دلار شکل گرفت، زیرا واحد پول ایالات متحده همچنان در انتظار سیاست های پولی فشرده فدرال رزرو افزایش می یابد.

وی توضیح داد: ما معتقدیم که تا نشست بانک مرکزی اروپا (در 21 ژوئیه) ممکن است این تغییرات ادامه یابد و دلار از ارز اروپایی گران‌تر هم بشود.

نگرانی فزاینده در مورد عرضه گاز روسیه بر فشارها بر این ارز واحد افزوده است. روز دوشنبه، شرکت گازپروم جریان خط لوله نورد استریم 1 را به علت تعمیر و نگهداری سالانه متوقف کرد.

به گفته این اپراتور، تعمیرات که تا 21 ژوئیه ادامه خواهد داشت، قبلاً برنامه ریزی و درباره آن با همه شرکا توافق شده بود.

فیونا سینکوتا، تحلیلگر ارشد بازارهای مالی در سیتی ایندکس، به گاردین گفت: ترس‌ها مبنی بر اینکه روسیه ممکن است ظرف 10 روز پس از اتمام کار، عرضه گاز (به اروپا) را دوباره فعال نکند، افزایش یافته است. وی هشدار داد: این اقدام می تواند باعث رکود اقتصادی در اروپا شود.

تیتر یک
  • آیا ۱۲ ایستگاه متروه تا آخر سال راه اندازی می‌شود؟

    اقتصادنیوز: با وجود تشکیل قرارگاه حمل و نقل و تاکید مدیران شهری به موضوع حمل و نقل عمومی و مترو ، هنوزجلسه ای با حضور…

از دست ندهید
فلای تودی