پیش بینی قیمت دلار امروز 16 شهریور

کدخبر: ۵۲۰۱۹۲
نوسان گیران دلار با برجسته کردن اظهارات یکی از مقام های اتحادیه اروپا توانستند اسکناس آمریکایی را به بالای مقاومت ۳۰ هزار و ۲۰۰ تومانی ببرند. با این حال، بازار خیلی زود دچار اصلاح قیمت شد و تا نزدیکی محدوده ۳۰ هزار و ۱۰۰ تومان عقب نشینی کرد.
پیش بینی قیمت دلار امروز 16 شهریور

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از  اکوایران٫ از نگاه برخی فعالان، برگشت قیمتی دلار نشان می دهد که بازار از فضای هیجانی خارج شده است و دیگر اظهارات بورل مبنی بر اینکه از رسیدن به توافق درکوتاه مدت نا امید شده است، بر معامله گران اثری ندارد و در نتیجه، در روز چهارشنبه خبری از فعالیت سنگین خریداران نخواهد بود. این گروه از فعالان حتی تصور می کنند که اسکناس آمریکایی به زیر مرز ۳۰ هزار تومانی بازخواهد گشت.

 با این حال دسته دیگری از بازیگران ارزی باور دارند اگر دلار به کانال ۲۹ هزار تومان بازنگردد، بار دیگر با تلاش صعودی ها حتی تا محدوده ۳۰ هزار و ۳۰۰ تومان رشد خواهد کرد، چرا که روز سه شنبه برخی از معامله گران در محدوده ۳۰ هزار و۳۰۰ تومان اقدام به خرید فردایی کردند و مسلما تمایل  ندارند که از این خریدها در روز جاری متحمل ضرر شوند. 

در این میان برخی از معامله گران نیز باور دارند که خبری از توافق هسته ای در کوتاه مدت نخواهد بود و به همین دلیل، احتمال رشد حداقل محدود دلار در کوتاه مدت را منتفی نمی دانند. دیروز برخی خبرگزاری ها به نقل از یک منبع دیپلماتیک اروپایی عنوان کردند که به دلیل پاسخ منفی ایران، توافق هسته‌ای تا قبل از انتخابات میان‌دوره‌ای آمریکا وجود نخواهد داشت. برخی معامله گران سعی داشتند با برجسته کردن همین خبر،‌ فضای افزایشی را در بازار تقویت کنند، عاملی که می تواند فعالیت بازیگران ارزی در روز جاری را نیز تحت تاثیر قرار دهد. 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی