گزارش اقتصادنیوز از بازار ارز و طلا؛

قیمت دلار و سکه در مسیر صعود

کدخبر: ۵۲۴۸۱۴
اقتصادنیوز : سرعت افزایش قیمت دلار و سکه در بازار امروز 9 مهر ماه شدت گرفت
 قیمت دلار و سکه در مسیر صعود

به گزارش اقتصادنیوز ، سرعت افزایشی قیمت دلار در اولین روز هفته شدت گرفت.

علت افزایش قیمت دلار در بازار ارز 

نرخ دلار امروز در تهران بین 32 هزار و 900 تومان تا 33 هزار تومان مبادله شد. آخرین باری که اسکناس آمریکایی در تهران در کانال 33 هزار تومان قرار داشت به خرداد 1401 بر می گردد. 

تحلیلگران فنی می گفتند سیگنال به بن بست رسیدن مذاکرت هسته ای و پیشروی اسکناس آمریکایی در بازارهای همسایه و از طرفی افزایش نرخ حواله درهم امروز موجب شد نرخ دلار در تهران کانال شکنی کند. 

امروز دلار در بازار ارز هرات وارد کانال 32 هزارتومان شد. اسکناس آمریکایی عصر امروز  به قیمت 32 هزار و 450 تومان معامله شد. این قیمت نسبت به  روز پنجشنبه گذشته بیش از یک هزارتومان افزایش را نشان می دهد.

در سلیمانیه هم نرخ دلار آرایش صعودی به خود گرفت. قیمت دلار در بازار یاد شده امروز از سه مرز مقاومتی عبور کرد وارد کانال 33 هزار تومان شد . قیمت دلار در سلیمانیه عصر امروز 33 هزار و 150 تومان بود.  این قیت در مقایسه با دو روز قبل نزدیک به 1 هزار و 200 تومان افزایش را نشان می دهد. 

نرخ حواله درهم نیز امروز پا به پای قیمت درهم بالا رفت و تغییر کانال داد . نرخ حواله درهم امروز 9 هزار و 100تومان بود. 

قیمت طلا 18 عیار  بالا رفت

قیمت اونس طلا امروز تقریبا 2 دلار و نیم پایین آمد و بر روی 1661 دلار قرار گرفت. در بازار داخلی ایران هم قیمت طلا 18 عیار عصر امروز 42 هزار و 400 تومان گران شد و به 1 میلیون و369 هزار  تومان رسید.

سکه کانال 15 را تصرف کرد 

سکه بازان امروز با شوک افزایش قیمت دلار در موقعیت خرید قرار گرفتند و فلز گران بهای داخلی امروز وارد کانال 15 میلیون تومان شد. قیمت سکه ظهر امروز با 15 میلیون و 200 هزار تومان به فروش رسید.

حباب بی سابقه در بازار سکه 

ارزش ذاتی  سکه امروز 12 میلیون و 767 هزار تومان بود و حباب سکه بر روی محدوده  17 درصد قرار گرفت.

تیتر یک
از دست ندهید
کارگزاری مفید