گزارش «اقتصادنیوز» از بازار ارز و طلا؛

سوپاپ قیمت دلار و سکه پرید /قیمت طلا صعودی شد

کدخبر: ۵۲۵۰۳۵
اقتصادنیوز: قیمت دلار امروز درتهران نسبت به روز گذشته دوباره گران شد.هر برگ اسکناس آمریکایی عصر امروز در محدود 33 هزار تا 33 هزار و 100 تومان مبادله شد.
سوپاپ قیمت دلار و سکه پرید /قیمت طلا صعودی شد

به گزارش اقتصادنیوز ، بازار ارز تهران در دومین روز هفته حول محور خبر آزادی باقر نمازی و سیامک نمازی در ازای هفت میلیارد دلار حرکت کرد.  

سیگنال های ضد و نقیض درباره آزادسازی پول‌های بلوکه شده ایران

نور نیوز نوشت خبرهای رسیده حاکی است که طی هفته‌های اخیر مذاکرات فشرده‌ای با وساطت یکی از کشورهای منطقه درباره آزادسازی هم‌زمان زندانیان ایران و آمریکا انجام و میلیاردها دلار از منابع ارزی مسدود شده کشورمان نیز در این چارچوب در شرف آزادسازی است. رسانه های داخلی امروز خبر دادند خبر آزادسازی پول‌های بلوکه شده ایران توسط رسانه‌های آمریکایی نیز تایید شد.اما علی واعظ در رابطه با آزادسازی منابع بلوکه شده  در توئیتر مدعی شد تا تمام زندانیان  با تابعیت آمریکایی در ایران آزاد نشوند، اخبار این چنینی‌صحت ندارند. به نظر می رسد خبر آزادسازی منابع بلوکه شده هم نتوانست ترمز روند افزایشی قیمت دلار را بکشد. 

سوپاپ دلار پرید

قیمت دلار امروز درتهران نسبت به روز گذشته دوباره گران شد.هر برگ اسکناس آمریکایی عصر امروز در محدود 33 هزار تومان تا 33 هزار و 100 تومان مبادله شد. این قیمت در مقایسه با دیروز 100 تومان افزایش را نشان می دهد . 

نرخ دلار در بازار ارز هرات هم امروز بر مدار صعود قرار گرفت. هر برگ اسکناس آمریکایی در هرات امروز با 70 تومان افزایش به قیمت 32 هزار و 520 تومان رسید. 

نرخ حواله درهم ثابت ماند 

از سوی دیگر برخی از معامله گران می گفتند ثبات قیمت درهم موجب شده که نرخ دلار آرایش نزولی به خود نگیرد و حتی بالاتر از نرخ دیروز به فروش برسد. امروز درهم امارات (حواله)  با قیمت 9 هزار و 160 تومان مبادله شد. 

قیمت طلا دوباره بالا رفت 

بازار جهانی طلا امروز یکشنبه تعطیل رسمی بود.قیمت اونس طلا دیروز تقریبا 2 دلار و نیم پایین آمد و بر روی 1661 دلار قرار گرفت. در بازار داخلی ایران هم قیمت طلا 18 عیار امروز در محدوده 1میلیون و 380 هزارو 800 تومان به فروش رسید . 

ارزش ذاتی سکه بالا رفت 

قیمت سکه امروز در مقایسه با دیروز 100 هزار تومان بالا رفت و به 15 میلیون و 300 هزار تومان رسید. ارزش ذاتی سکه امروز بالا رفت و وارد کانال 13 میلیون تومان شد و به 13میلیون و 21 هزار تومان رسید و حباب سکه بر روی محدوده  17 درصد قرار گرفت.

 

تیتر یک
از دست ندهید
کارگزاری مفید