افت اونس طلا/ قیمت جهانی طلا امروز ۱۴۰۱/۰۷/۱۸

کدخبر: ۵۲۶۴۹۲
قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۴۶ درصد کاهش به ۱۶۸۷ دلار و ۱۰ سنت رسید.
افت اونس طلا/ قیمت جهانی طلا امروز ۱۴۰۱/۰۷/۱۸

به‌گزارش اقتصادنیوز به نقل از تسنیم، اطلاعات مثبت اقتصادی در مورد بازار کار آمریکا دلیل کافی به بانک مرکزی این کشور برای ادامه سیاست‌های پولی سخت‌گیرانه خود داد و باعث کاهش قیمت طلا به کمتر از 1700 دلار شد. نگرانی در مورد بی‌ثباتی‌های ژئوپولیتیکی در اروپا و آسیا تاجران را به سمت دلار به‌عنوان یک سرمایه‌گذاری ایمن سوق داده‌است.

قیمت هر اونس طلا امروز با 0.46 درصد کاهش به 1687 دلار و 10 سنت رسید.

بازار فلزات به‌دنبال انتشار گزارش وزارت کار آمریکا مبنی‌بر افزایش اشتغال در بخش غیرکشاورزی در ماه سپتامبر و کاهش نرخ بیکاری سقوط کرد.

این گزارش باعث شد فدرال‌رزرو آمریکا به روند افزایش نرخ بهره جهت مقابله با تورم ادامه دهد. انتظار می‌رود بانک مرکزی آمریکا در ماه آینده 75 واحد دیگر به نرخ بهره بیفزاید.

بدتر شدن شرایط ژئوپلیتیکی در اروپا و آسیا هم تمایل سرمایه‌گذاران نسبت به طلا به‌عنوان یک سرمایه‌گذاری ایمن را پایین آورده‌است. از طرف دیگر، ارزش دلار بازهم افزایش‌یافته و در حدود بالاترین رقم طی 20 سال گذشته قرار دارد.

ترس از بالا گرفتن جنگ بین روسیه و اوکراین پس‌از انفجار پل حیاتی بین روسیه و کریمه که پوتین اوکراین را مقصر آن می‌داند افزایش‌یافته است.

تنش‌ها در شبه‌جزیره کره هم پس از شلیک 2 موشک بالستیک از سوی کره شمالی به‌دنبال حفاری‌های نظامی آمریکا در این منطقه بالا گرفته‌است. همه این اخبار و اتفاقات به ضرر طلاست و ارزش دلار را به‌عنوان یک سرمایه‌گذاری ایمن بالا می‌برد. بالا رفتن نرخ بهره بانک‌های مرکزی هزینه نگهداری فلزات گران‌بها را افزایش داده و تمایل نسبت به آن‌ها را پایین می‌آورد.

قیمت نقره امروز با 2.44 درصد کاهش به 19 دلار و 76 سنت رسید و پلاتین با 0.86 درصد کاهش 908 دلار و 98 سنت معامله می‌شود.

تیتر یک
از دست ندهید
کارگزاری مفید