بورس صعودی می شود؟/ پیش بینی بازار سهام 2 آذر 1401

کدخبر: ۵۳۶۶۱۳
ماندگاری شاخص در حوالی مرز یک میلیون و 400 هزار واحد نشان از مقاومت در این سطح دارد. مقاومتی که مانع رشد شاخص شده است. با این حال، نیروهای صعودی بازار قوی هستند و شاخص را بالای این مرز نگه داشته‌اند.
بورس صعودی می شود؟/ پیش بینی بازار سهام 2 آذر 1401

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از اکوایران، برای  پیش بینی  بورس  امروز  –چهارشنبه 2 آذر- به روند  بازار سهام  در روز گذشته نگاه می‌کنیم. در روز سه‌شنبه  شاخص کل بورس  939 واحد نزول کرد و به رقم یک میلیون و 407 هزار و 658 واحد رسید. اما  شاخص کل  هم‌وزن هزار و 15 واحد بالا آمد و در رقم 405 هزار و 485 واحد ایستاد.  شاخص کل  فرابورس 32 واحد رشد کرد و به رقم 18 هزار و 542 واحد رسید.

در پایان معاملات ‌روز سه‌شنبه، 378 نماد رشد قیمت و 292 نماد کاهش قیمت داشتند، به عبارت دیگر، 56 درصد بازار رشد قیمت داشتند و 44 درصد بازار افت قیمت داشتند.

بیشترین افزایش قیمت

روز سه‌شنبه در  بورس  شرکت‌ پارس مینو (غپینو)، شرکت  سرمایه گذاری مسکن  (ثمسکن) و شرکت شیر پاستوریزه پگاه آذربایجان غربی (غشاذر) بیشترین افزایش قیمت را ثبت کردند. در  فرابورس  نیز شرکت‌ کشت و صنعت شهداب ناب خراسان (غشهداب) شرکت بهمن لیزینگ (ولبهمن) و شرکت  سرمایه گذاری مسکن  شمالغرب (ثغرب) بیشترین افزایش قیمت را داشتند.

بیشترین کاهش قیمت

در بورس نمادهای بموتو (شرکت موتوژن)،  فجام  (شرکت جام دارو) و ولملت (شرکت واسپاری ملت) در روز سه‌شنبه بیشترین کاهش قیمت بازار را داشتند و در معاملات  فرابورس  شرکت عطرین نخ قم (نطرین)، شرکت بازرگانی و تولیدی مرجان کار (کمرجان) و شرکت داروسازی کاسپین تأمین (کاسپین) بیشترین کاهش قیمت را داشتند.

عرضه و تقاضای بازار

در معاملات سه‌شنبه 64 نماد صف خرید داشتند و 32 نماد با صف فروش مواجه بودند. مجموع ارزش صف‌های خرید با افزایش 16 درصدی به 206 میلیارد تومان رسید و مجموع ارزش صف‌های فروش 22 درصد افزایش یافت و 259 میلیارد تومان بود. در پایان معاملات امروز ارزش صف‌های خرید در رقم 118 میلیارد تومان ایستاد و بازار با مازاد تقاضا بسته شد. 

پیش بینی بورس

در پایان معاملات نماد  خساپا  (شرکت سایپا) با صف‌ خرید 45 میلیارد تومانی در صدر جدول تقاضای پایانی بازار قرار گرفت. پس از خساپا، نمادهای ثمسکن (شرکت سرمایه گذاری مسکن) و فمراد (شرکت آلومراد) بیشترین صف خرید را داشتند. 

پیش بینی بورس

پیش بینی بورس امروز

معامله‌گران در شرایطی به استقبال آخرین روز معاملاتی هفته می‌روند که در 7 روز گذشته شاخص کل در حوالی مرز یک میلیون و 400 هزار واحد در نوسان بوده است. 

دیروز برخلاف شاخص کل،  شاخص هم وزن  روند صعودی داشت و تعداد نمادهای سبزپوش بیشتر از قرمزهای بازار بود. 

علاوه بر این روند خروج سرمایه از بازار متوقف شد و روز سه‌شنبه  پول حقیقی  وارد بازار شد. خالص تغییر مالکیت حقوقی به حقیقی بازار 113 میلیارد تومان بود. 

روز سه‌شنبه نمادهای فولاد، شپنا، شتران، فملی، شبندر، نوری، کگل،  حکشتی  و ذوب بزرگان بازار در روز سه‌شنبه بودند که بیشترین تأثیر منفی را بر شاخص داشتند. همچنین نمادهای خساپا، وساپا، فایرا، غپینو، گدنا، شراز، خبهمن، غدشت، غالبر، کرماشا و ورنا بیشترین  ورود پول حقیقی  را داشتند.

ماندگاری شاخص در حوالی مرز یک میلیون و 400 هزار واحد نشان از مقاومت در این سطح دارد. مقاومتی که مانع رشد شاخص شده است. با این حال، نیروهای صعودی بازار قوی هستند و شاخص را بالای این مرز نگه داشته‌اند. مازاد تقاضا در پایان معاملات سه‌شنبه و  ورود پول حقیقی  دو نشانه امیدوار کننده برای معامله‌گران بود تا امیدوار باشند بورس هفته را سبزپوش به پایان ببرد. 

پیش بینی بورس

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید