عدم حمایت نرخ دلار از سکه بازان

پشت پرده عقبگرد قیمت سکه /پیش بینی بازار سکه

کدخبر: ۵۳۶۸۶۷
اقتصادنیوز: یکی از دلایلی که باعث شد قیمت سکه عقب نشینی کند عدم حمایت نرخ دلار از سکه بازان بود. قیمت دلار در چند وقت اخیر در یک محدوده خاص قفل شده است و نوسان قابل توجهی از خود ثبت نکرده است.
پشت پرده عقبگرد قیمت سکه /پیش بینی بازار سکه

به گزارش اقتصادنیوز ، بررسی هسته مرکزی بازار سکه در روز چهارشنبه حکایت از کاهش قیمت سکه دارد. سکه بازان روز گذشته نتوانستند فلز گران بهای داخلی را بالای محدوده ۱۶ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان تثبیت کنند.

قیمت سکه دیروز در سراشیبی قرار گرفت و با افت ۱۰۰ هزار تومانی از نیمه کانال ۱۶ میلیون تومان پایین آمد. قیمت سکه روز چهارشنبه در محدوده ۱۶ میلیون و ۵۵۰ هزار تومان به فروش رسید.

عقب نشینی قیمت سکه از مرز حساس

فعالان بازار سکه پیش از این گفته بودند در صورتی که فلز زرد رنگ بالای محدوده یاد شده تثبیت شود این امر ممکن است موجب تقویت هیجان خریداران شود. با این حال در شرایط فعلی عقبگرد قیمت سکه به پایین نیمه کانال ۱۶ میلیون تومان امید کاهشی ها را اندکی افزایش داده است.

عدم حمایت نرخ دلار از سکه بازان

از نگاه تحیلگران بازار ، یکی از دلایلی که باعث شد قیمت سکه عقب نشینی کند عدم حمایت نرخ دلار از سکه بازان بود. قیمت دلار در چند وقت اخیر در یک محدوده خاص قفل شده است و نوسان قابل توجهی از خود ثبت نکرده است.

این دسته از معامله گران می گفتند در صورتی که نرخ دلار و قیمت اونس طلا رشد کند این امر ممکن است زمینه ساز صعود قیمت سکه شود.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    • گزارش «اقتصادنیوز» از معاملات بازار سرمایه؛

      اقتصادنیوز: در اولین روز معاملاتی هفته شاخص‌های بازار سهام ریزش سنگینی را ثبت کردند. هراس از درگیری نظامی میان ایران و…

    کارگزاری مفید