فرار طلا از کابوس نرخ بهره؟ /رشد ملایم غول‌های کریپتو

کدخبر: ۵۳۶۸۷۴
در روزی که گذشت قیمت بیت کوین تا ساعات پایانی روز افزایش اندکی داشت و همچنان در کانال 16 هزار دلاری نوسان می کرد.
 فرار طلا از کابوس نرخ بهره؟ /رشد ملایم غول‌های کریپتو

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از اکوایران، قیمت طلا در بیشتر ساعات روز چهارشنبه نسبت به روز پیش نوسان زیادی نداشت زیرا بیشتر معامله گران در بازار در انتظار انتشار صورت جلسه فدرال رزرو برای نشست ماه نوامبر بودند.

همین موضوع نیز تا ساعت پایانی روز سبب شده بود تا قیمت طلا نوسانی به هیچ سمتی نداشته باشد. بازدهی هفتگی قیمت طلا از ابتدای هفته تاکنون در محدوده منفی قرار دارد و این در حالی است که هفته پیش نیز طلا بیش از یک درصد از ارزش خود را از دست داده بود.

طلا پس از اینکه نسبت به تغییر جهت فدرال رزرو در سیاست هایش امیدوار شده بود دو هفته بسیار خوب را پشت سر گذاشت، اما برخی سیگنال های این نهاد سبب شد تا جهت قیمتی طلا عوض شود.

در حال حاضر با اینکه لحن فدرال رزرو کمی تغییر کرده است اما هنوز بازارها بیشتر روی افزایش نیم درصدی نرخ بهره حساب باز کرده اند. البته در روزهای اخیر مقداری درصد شانس افزایش 75 درصدی نرخ بهره افزایش یافته است.

هر اتفاقی هم که در نشست ماه دسامبر بیفتد ولی برخی از تحلیل گران بر این باورند که فدرال رزرو بخش عمده افزایش نرخ بهره خود را انجام داده است و از این جهت نیز سایه سیاه رشد نرخ بهره تا حد زیادی از روی بازار برداشته شده است.

همچنین در روزی که گذشت قیمت بیت کوین تا ساعات پایانی روز افزایش اندکی داشت و همچنان در کانال 16 هزار دلاری نوسان می کرد. ماه نوامبر ماه خوبی برای رمزارزها به شمار نمی رود و قیمت هر بیت کوین از ابتدای این ماه تاکنون نزدیک به 20 درصد کاهش داشته است.

همچنین قیمت اتریوم که دومین رمزارز بزرگ بازار به شمار می رود روز چهارشنبه افزایشی بود و قیمت به 1160 دلار رسید. وضعیت اتریوم در نوامبر بدتر از بیت کوین بوده است و این رمزارز نزدیک به 26 درصد افت قیمت داشته است.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید