گزارش اقتصادنیوز از بازار ارز و طلا؛

عقبگرد قیمت دلار / سکه رنج شد

کدخبر: ۵۳۸۰۸۳
اقتصادنیوز : قیمت سکه در بازار امروز سه شنبه 8 آذر ماه 1401 نسبت به روز قبل رنج شد.
عقبگرد قیمت دلار / سکه رنج شد

به گزارش اقتصادنیوز بازار ارز تهران امروز سه شنبه 8 آذر شاهد کاهش قیمت دلار بود. عده ای از معامله گران می گفتند به نظر می رسد فشار عرضه توسط نهاد سیاستگذار سد راه بازیگران افزایشی شده است. 

افت قیمت دلار

از سوی دیگر قیمت دلار در بازار هرات و سلیمانیه هم امروز عقب نشینی کرد و نرخ حواله درهم نیز امروز  نوسان اندکی را تجربه کرد. برخی از معامله گران هم با اشاره به عوامل یاد شده می گفتند که سیگنال  نزول از بازارهای همسایه به تهران موجب شد قیمت دلار تهران دو پله پایین بیاید . 

تداوم افزایش قیمت دلار در بازار رسمی 

اگر چه قیمت دلار در بازار آزاد نوسان محدودی را تجربه کرد اما بازار رسمی امروز شاهد افزایش قیمت دلار بود. قیمت دلار امروز سه شنبه 8 آذر ماه در بازار متشکل ارزی نسبت به روز گذشته رشد کرد.

هر برگ اسکناس آمریکایی در بازار یاد شده ظهر امروز در محدوده33 هزار و 550 تومان به فروش رسید. روز گذشته نرخ دلار متشکل در محدوده 32 هزار و 209 تومان به فروش رسیده بود.

در صرافی ملی هم امروز قیمت دلار  مسیر صعود را دنبال کرد. نرخ خرید دلار امروز در صرافی ملی از کانال 31 هزار تومان وارد کانال 32 هزار تومان شد. نرخ خرید دلار  امروز 32 هزار و 138 تومان اعلام شد و این در حالی است که روز گذشته خرید دلار در محدوده 31 هزار و 740 تومان بوده است.  قیمت فروش دلار صرافی ملی هم امروز 32 هزار و 461 تومان بود که نسبت به روز گذشته در حول و حش 400 تومان بالا رفته است. 

عقبگرد نرخ دلار توافقی

با این حال نرخ دلار توافقی امروز نسبت به روز گذشته کاهشی بود. قیمت دلار توافقی امروز در زمان نوشتن این گزارش در محدوده  33 هزار و 710  تومان مبادله شد که نسبت به روز گذشته تقریبا 200 تومان کاهش را نشان  می دهد. 

پیشروی قیمت طلا در بازار جهانی 

بازار جهانی طلا امروز بر خلاف روز گذشته شاهد پیشروی قیمت طلا بود. اونس جهانی طلا امروز 10 دلار بالا رفت و در محدوده 1754 دلار معامله شد.

کاهش قیمت طلا 18 عیار 

در بازار داخلی ایران هم قیمت طلا 18 عیار امروز برخلاف روز گذشته آرایش نزولی به خود گرفت و 14  هزارو 300 تومان پایین آمد. قیمت طلا امروز 1میلیون و 529 هزار تومان بود. عقب نشینی قیمت طلا در بازار امروز در حالی است که در سه روز اول هفته جاری نرخ طلا آرایش صعودی به خود گرفته بود. 

قیمت سکه رنج شد 

قیمت سکه امروز در محدوده 17 میلیون تومان تا محدوده 17 میلیون و 50 هزار تومان به فروش رسید. این قیمت در مقایسه با روز قبل تقریبا رنج بود .با این حال عده ای از معامله گران مدعی بودند که سکه بازان امروز دنده معکوس زدند  و کانال 17 میلیون تومان از دست رفته است. از نگاه این دسته قیمت سکه امروز در محدوده 16 میلیون و 983 هزار تومان معامله شده است.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید