قیمت یورو وارد کانال جدید شد

ردپای علی دایی در بازار دلار/سبقت قیمت سکه رفاه از سکه کاغذی بازار

کدخبر: ۵۳۹۶۴۴
سکه کاغدی در بازار دوشنبه حوالی 17 میلیون و 400 هزار تومان معامله شده است که نزدیک به 300 هزار تومان از سکه رفاه پایین تر است.
ردپای علی دایی در بازار دلار/سبقت قیمت سکه رفاه از سکه کاغذی بازار

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از اکوایران، دیروز در بازار ارز، دلار هرات تا ساعت 12 چندین بار به سقف کانال 36 برخورد کرد و در شکست این سطح ناکام ماند و در ادامه با یک کاهش 35 هزار و 750 تومان بسته شد.

این دومین روز است که نرخ دلار هرات به کانال 36 خورده و به پایین برگشته است، کانالی که معامله‌گران آن را اصلاحات می‌نامند.

قیمت طلای آبشده چند؟

روز گذشته همچنین طلای آبشده با بیش از 60 هزار تومان گپ مثبت، در سطح 7 میلیون تومان باز شد، عددی که با رویت آن هر مثقال طلای آبشده 150 هزار تومان حباب به خودش گرفت.

در این بازار هم مثل دلار هرات بعد از دیدن سقف، نرخ کاهشی شد. هر مثقال طلای آبشده از سقف خود بیش از 120 هزار تومان فاصله گرفت.

معامله‌گران سکه و آبشده درمورد افزایش این روزها می‌گویند:" طلای آبشده از 6 میلیون و 200 هزار تومان یه کله تا مرز 7 میلیون آمده و سکه نیز همین روند را طی کرده است و طبیعی است که بازار اصلاحاتی داشته باشد." این معامله‌گران همچنین می‌گویند با توجه به اخبار خارجی و تحریم‌ها و شرایط داخل، بازار دارد روزهای ناشناخته‌ای را تجربه می‌کند.

اتفاق عجیب در بازار درهم

با رسیدن درهم امارات به ده هزار تومان معامله‌گران به طنز می‌گفتند این رقم کاربردی است چرا که در حساب و کتاب‌ها دیگر احتیاجی به ماشین حساب نیست. آن‌ها راحتی تبدیل درهم به ریال را گوشزد میکردند و می‌گفتند برای این تبدیل هر عدد درهم که به شما گفتند برای ریال آن چهار صفر جلوی آن بگذارید.

ردپای علی دایی در بازار ارز

حاشیه بازار ارز و سکه درمورد اعتصابات بود. خبر تعطیلی جواهرفروشی علی دایی از آن‌جایی در بازار خبر داغ شد که کانال تلگرامی رجانیوز و همچنین رییس اتحادیه طلا و جواهر شمیرانات نسبت به آن واکنش نشان داده بودند و این‌ خبرها دست به دست می‌شد. رجا نیوز از پلمب گالری جواهرات همسر علی دایی و رستوران او به دلیل همراهی با اعتصابات غیر قانونی خبر داده بود. در مقابل رئیس اتحادیه جواهر فروشان شمیرانات و رئیس اتحادیه دارندگان رستوران از این اقدام ابراز بی اطلاعی کردند.

در بازار ارز دیروز تهران قیمت یورو وارد کانال جدید 38 هزار تومان شد و کمترین قیمت آن 38 هزار و 300 تومان بود. معامله‌گران می‌گفتند جنس و معاملات یورو در بازار کم شده است. در سمت رسمی بازار هم یوروی متشکل با رشد 3 درصدی وارد کانال 37 هزار شد و در 37 هزار و 300 تومان معامله شد.

نکته بازار ارز و سکه در روز دوشنبه

فعالان سکه می‌گفتند تا ساعاتی از معاملات دوشنبه در بورس کالا، 7200 سکه رفاه معامله شده که 60 درصد آن توسط حقوقی‌ها خریداری شده است. قیمت سکه رفاه با رشد نزدیک به 1.5 درصدی به 17 میلیون و 699 هزار تومان رسید. معامله‌گران سکه رفاه را با سکه کاغذی بازار مقایسه می‌کنند و معتقدند که این دو سکه شباهت زیادی به هم دارند. سکه کاغدی در بازار دوشنبه حوالی 17 میلیون و 400 هزار تومان معامله شده است که نزدیک به 300 هزار تومان از سکه رفاه پایین تر است.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید