گزارش اقتصادنیوز از آخرین تحولات بازار طلا و ارز پایتخت

تداوم عقب نشینی قیمت سکه

کدخبر: ۵۴۰۰۷۱
اقتصادنیوز: قیمت سکه عصر امروز 17 میلیون و 300 هزار تومان بود که در مقایسه با روز سه شنبه 50 هزار تومان پایین تر بود. روز گذشته هم قیمت سکه 350 هزارتومان ارزان شده بود.
تداوم عقب نشینی قیمت سکه

به گزارش اقتصادنیوز ، بازار سکه امروز چهارشنبه 16 اذر ماه مانند روز گذشته شاهد عقب نشینی قیمت سکه بود.

تداوم عقب نشینی قیمت سکه 

 فلز زرد رنگ داخلی  ظهر امروز 150 هزار تومان ارزان تر از روز قبل معامله شد. قیمت هر قطعه سکه امامی ظهر امروز در محدوده 17 میلیون و 200 هزار تومان به فروش رسید. اما در نیمه دوم روز سکه بالارفت و فاصله آن با قیمت دیروز کمتر شد.

قیمت سکه عصر امروز 17 میلیون و 300 هزار تومان بود که در مقایسه با روز سه شنبه 50 هزار تومان پایین تر بود. روز گذشته هم قیمت سکه 350 هزارتومان ارزان شده بود. 

 شانس سکه بازان افزایشی تضعیف شد؟

فعالان بازار سکه معتقدند که نوسان محدود قیمت طلا در بازار جهانی و ثبات نرخ دلار موجب شد شانس سکه بازان افزایشی تضعیف شود.

پیشروی قیمت طلا 

قیمت اونس طلا در بازار امروز بر روی 1773 دلار قرار گرفت که نسبت به روز قبل 2 دلار بالاتر بود. در بازار داخلی ایران هم قیمت طلا 18 عیار عصر  امروز 4 هزار و 200 تومان رشد کرد و در محدوده 1 میلیون و 578 هزار و 200 تومان به فروش رسید.

نرخ دلار در بازار امروز چهارشنبه 16 آذر ماه هم در تهران رنج بود هم در بازارهای همسایه.عده ای از معامله‌گران مدعی بودند که بازارساز با تزریق سنگین عرضه باعث شده  بازیگران افزایشی در لاک احتیاط فرو بروند. از سوی دیگر نرخ حواله درهم امروز نوسان محدودی را ثبت کرد و همین امر موجب شد قدرت بازیگران افزایشی تضعیف شود. 

اگر نرخ دلار به سقف تاریخی خود نزدیک شود...

عده ای از معامله گران باور دارند در صورتی که نرخ دلار تهران به سقف تاریخی خود نزدیک شود احتمال ورود تقاضای جدید به بازار وجود خواهد داشت.  

برخی تحلیلگران فنی باور دارند زمانی که بازار نمی‌تواند با قدرت از یک سقف عبور کند و شروع به درجا زدن می کند، به تدریج انتظارات افزایشی شماری از معامله‌گران تحلیل می‌رود و شروع به فروش بخشی از ارزهای خریداری‌شده خود می‌کنند. 

دلار صرافی ملی به خواب رفت؟

در سمت رسمی بازار امروز هم سایت صرافی ملی  مانند روز گذشته قیمت جدید خرید و فروش دلار را اعلام نکرده بود. صرافی ملی در چند روز گذشته قیمت اعلام نکرده است.آخرین قیمت خرید دلار صرافی ملی که در چند روز اخیر اعلام شده  بر این اساس قیمت خرید دلار آمریکا 33 هزار و 233 تومان بود و قیمت فروش دلار آمریکا 33 هزار و 567 تومان اعلام شد.

رفت و برگشت نرخ دلار در یک مرز

قیمت دلار متشکل روز گذشته وارد کانال 34 هزار تومان شد اما در واپسین ساعات معاملات بازار یاد شده کانال مذکور را از دست داد و در محدوده 33 هزار  939 تومان بسته شد. نرخ دلار متشکل امروز چهارشنبه دوباره  به کانال 34 هزار تومان ورود کرد. هر برگ اسکناس آمریکایی امروز در بازار یاد شده به قیمت 34 هزار و 300 معامله شد. 

کاهش قیمت دلار  توافقی 

نرخ دلار توافقی هم  عصر امروز امروز در مقایسه با روز گذشته پایین تر بود. هر برگ اسکناس آمریکایی در بازار امروز به صورت توافقی در زمان نوشتن این گزارش 34 هزارو 450 تومان معامله شد. این قیمت در مقایسه با روز قبل 262 تومان پایین تر بود. 
 
اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی