شرط مهم برای کاهش قدرت سکه بازان

رمزگشایی از قیمت های عجیب سکه در بازار /پیش بینی بازار سکه 23 آذر

کدخبر: ۵۴۱۵۵۸
اقتصادنیوز:برخی از تحلیلگران بازار سکه معتقدند بخشی از افزایش قیمت ارز ناشی از جو روانی و هیجانی ایجاد شده در بازاربوده که بر نرخ طلا و سکه نیز اثر گذاشته است و بر همین اساس قیمت های عجیب و غریب موجب حیرت مردم شده است.
رمزگشایی از قیمت های عجیب سکه در بازار /پیش بینی بازار سکه 23 آذر

به گزارش اقتصادنیوز ، صعود غیر منتظره نرخ دلار در چند وقت اخیر با وجود اقدامات نهاد مرکزی بازارساز برای کاهش نرخ ارز  موجب شگفتی بازیگران‌ بازار سکه شد.

از نظر برخی از فعالان بازار سکه، رکوردشکنی های پی در پی اسکناس آمریکایی و از سوی دیگر صعود قیمت اونس طلا به کانال ۱۸۰۰ دلار زمینه ساز تقویت انتظارات صعودی برای فلز گران بهای داخلی شده است.

جو روانی و‌ هیجانی در بازار سکه

برخی از تحلیلگران بازار سکه معتقدند بخشی از این افزایش قیمت ارز ناشی از جو روانی و هیجانی ایجاد شده در بازار بوده که بر نرخ طلا و سکه نیز اثر گذاشته است و بر همین اساس قیمت های عجیب و غریب موجب حیرت مردم شده است.

جهش قیمت اونس طلا

قیمت اونس طلا عصر دیروز جهش قابل توجهی را ثبت کرد.پس از انتشار داده‌های CPI، شاخص دلار بیش از ۱ درصد کاهش یافت و به پایین‌ترین حد در ۶  ماه گذشته رسید و قیمت طلا را برای سایر دارندگان ارز ارزان‌تر کرد. بازده اوراق ۱۰ ساله خزانه داری ایالات متحده نیز به زیر ۳.۵ درصد سقوط کرد.

قیمت‌های آتی صندوق‌های فدرال در حال حاضر حاکی از این است که فدرال رزرو از افزایش نرخ بهره نیم واحدی مورد انتظار خود در این هفته با افزایش ۲۵ واحدی کمتر در ماه فوریه پیروی کند.

بانک انگلستان و بانک مرکزی اروپا نیز در این هفته با یکدیگر ملاقات خواهند کرد و انتظار می‌رود هر کدام۵۰ واحد در ثانیه نرخ بهره را افزایش دهند. نرخ های پایین تر برای شمش سودمند است زیرا هزینه فرصت نگهداری دارایی غیر بازده را کاهش می دهد.

 قیمت طلای جهانی روز گذشته در واکنش به این خبر وارد کانال ۱۸۰۰ دلار شد و تا ۱۸۲۴ دلار بالا رفت. دیشب قیمت اونس طلا در محدوده ۱۸۰۹ دلار به فروش رسید.

پیش بینی قیمت سکه از مسیر قیمت طلا و دلار

برخی از فعالان بازار سکه با اشاره به افزایش قیمت اونس طلا در معاملات عصر دیروز باور دارند این امر ممکن است موجب تداوم افزایش قیمت سکه در بازار امروز چهاشنبه ۲۳ آذر شود.

از نگاه این دسته از بازیگران بازار سکه در صورتی که نرخ دلار امروز هم مسیر رشد را طی کند این احتمال وجود دارد که سکه بازان بار دیگر در موقعیت خرید قرار بگیرند و سکه بر مدار صعود قرار بگیرد.

قیمت سکه اصلاح می شود؟

با این حال عده ای از سکه بازان با اشاره به افزایش شکاف قیمتی ارزش ذاتی سکه با قیمت نقدی آن از احتمال اصلاح شدن فلز زرد رنگ داخلی سخن گفتند.

شرط مهم برای کاهش قدرت سکه بازان

از نظر این دسته از معامله گران، فلز گران بهای داخلی در چند وقت اخیر رشد قابل ملاحظه ای را ثبت کرده و درصورتی که بازار ارز با تزریق سنگین عرضه روبرو شود این امر ممکن است  قدرت سکه بازان افزایشی را کاهش دهد.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی