رصد بازار خودرو؛

سراتو ساخت ۴ سال قبل ۲.۷ میلیارد/ قیمت وارداتی های جدید کیا چند؟

کدخبر: ۵۴۵۶۶۲
تعداد ۲۲ دستگاه کیا بالاخره به تهران رسید اما این خودروها با چه قیمتی روانه بازار می‌شود؟
سراتو ساخت ۴ سال قبل ۲.۷ میلیارد/ قیمت وارداتی های جدید کیا چند؟

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از روزگار خودرو، این روزها صحبت درباره واردات خودرو به شدت داغ شده و وزارت صمت اعلام کرده است که به زودی تعداد بیشتری از خودروها به کشور راه پیدا می‌کند. در حال حاضر تعداد ۲۲ دستگاه کیا از ۶ مدل سراتو، ریو، پیکانتو، پگاس، سونت (شاسی‌بلند) و اسپورتیج (شاسی‌بلند) وارد شده‌اند.

نکته مهم درباره این خودروها قیمت آن‌ها است. آنطور که مشخص است قیمت این محصولات در بورس تعیین خواهد شد. در این میان شاید بد نباشد نگاهی به قیمت صفر خودروهای کیا در بازار بیاندازیم. در حال حاضر قیمت یک کیا اسپورتیج صفر کیلومتر وارداتی مربوط به سال ۹۷ حدود ۳ میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان است. کیا سراتو وارداتی نیز قیمت ۲ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومانی در بازار دارد.​

سود ۵۰۰ میلیون تومانی خریداران این خودروها از بورس/طرح جدید فروش آغاز شد

اگر بخواهید سراغ اپتیما هیبرید بروید این خودرو نیز ۳ میلیارد و ۶۰۰ قیمت دارد. یکی از گران‌ترین مدل‌های کیا در بازار یعنی سورنتو هم با قیمت حدودی ۵ میلیارد تومان خرید و فروش می‌شود. سراتو مونتاژ سایپا ساخت سال ۹۸ هم قیمتی در حدود ۱ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان دارد.

تمام این مواردی در حالی است که صحبت از واردات خودروهای اقتصادی شده اما باید منتظر ماند و دید که قیمت خودروهای جدید وارد شده به کشور چقدر تعیین خواهد شد. این در شرایطی است که به عنوان مثال قیمت یک کیا اسپورتیج ساخت ۴ سال قبل نزدیک به ۴ میلیارد تومان است پس نسخه ۲۰۲۳ اسپورتیج چه قیمتی خواهد داشت؟ آنطور که پیش از این تخمین زده شده بود به نظر می‌رسید که قیمت این محصولات حداکثر ۱.۵ میلیارد تومان باشد اما همه چیز به بورس و وضعیت آن برمی‌گردد.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی