بازار دلار در حالت انتظار / پیش بینی قیمت دلار امروز 2 بهمن 1401

کدخبر: ۵۵۰۳۴۴
در بازار گفته می‌شود که نوسان‌گیران با اشاره به قطعنامه اخیر پارلمان اروپا، در حال جوسازی درمورد آن و همچنین احتمال اتمام مذاکرات هسته‌ای هستند، اما بازارساز باید بتواند انتظارات و عرضه را مدیریت کند.
بازار دلار در حالت انتظار / پیش بینی قیمت دلار امروز 2 بهمن 1401

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از اکوایران، برخی فعالان باور دارند که نوسان‌گیران با جوسازی پیرامون احتمال قرار گرفتن سپاه پاسداران در لیست تروریستی کشورهای اروپایی و پایان یافتن پرونده مذاکرات هسته‌ای، زمینه‌ساز افزایش خریدهای احتیاطی در بازار ارز شده‌اند.

در این وضعیت، برخی تحلیلگران اعتقاد دارند که بازارساز باید با مدیریت انتظارات با عرضه متناسب و شفاف‌سازی‌های ارزی تا حدی مانع از اثرگذاری نوسان‌گیران شود. با این حال، گروه دیگری باور دارند که نوسان ارزی ریشه‌های اقتصادی ندارد و به همین دلیل بازارساز به‌تنهایی نمی‌تواند زمینه‌ساز عقب‌نشینی نوسان‌گیران شود.

بخش دیگری از فعالان باور دارند اتحادیه اروپا در هفته جاری سپاه را در لیست تروریستی قرار نخواهد داد و زمانی که این اتفاق رخ ندهد، به طور خود به خود، فروش‌های ارزی بیشتر خواهد شد و افزایش قیمت ابتدای هفته اسکناس آمریکایی از دست خواهد رفت.

با توجه به چنین انتظاری، می‌توان گفت که برخی معامله‌گران در ابتدای هفته وارد بازار نشده‌اند و منتظرند که شرایط سیاسی تا حدی شفاف‌تر شود. برخی دیگر نیز منتظر هستند که ارز خود را در بالاترین قیمت به فروش برسانند و در انتظار اولین علامت از تغییر روند دلار هستند.

تیتر یک
  • نیم‌قرن با اقتصاد ایران، ۱۶ بهمن

    اقتصادنیوز: نیم قرن با اقتصاد ایران روایتی است از تحولات، شخصیت‌ها و شاخص‌های اقتصاد ایران و موضوعاتی که به نوعی با…

از دست ندهید
کارگزاری مفید