3 نشانه منفی برای بورس بازان/ پیش بینی بورس 26 بهمن 1401

کدخبر: ۵۵۵۴۷۳
معاملات دیروز بورس تهران سه نمود و نشانه منفی برای معامله‌گران داشت.
3 نشانه منفی برای بورس بازان/ پیش بینی بورس 26 بهمن 1401

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از اکوایران، برای  پیش بینی  بورس  امروز  –چهارشنبه 26 بهمن- به روند  بازار سهام  در روز گذشته نگاه می‌کنیم. در روز سه‌شنبه  شاخص کل بورس  10 هزار و 314 واحد ریزش کرد و به رقم یک میلیون و 537 هزار و 963 واحد رسید. شاخص کل هم‌وزن نیز 3 هزار و 389 واحد پائین آمد و در رقم 479 هزار و 389 واحد ایستاد.  شاخص کل  فرابورس 140 واحد افت کرد و به رقم 20 هزار و 30 واحد رسید.  شاخص هم وزن  فرابورس نیز کاهش 985 واحدی داشت و به سطح 85 هزار و 309 واحد رسید. 

در پایان معاملات ‌روز سه‌شنبه، 172 نماد رشد قیمت و 475 نماد کاهش قیمت داشتند، به عبارت دیگر، 27 درصد بازار رشد قیمت داشتند و 73 درصد بازار افت قیمت داشتند.

بیشترین افزایش قیمت

روز سه‌شنبه در بورس بانک سینا (وسینا)، شرکت سرمایه گذاری ساختمان ایران (وساخت) و شرکت لیزینگ ایرانیان (وایران) بیشترین افزایش قیمت را ثبت کردند. در  فرابورس  نیز شرکت آسیا سیر ارس (حآسا)، شرکت سرمایه گذاری آوا نوین (وآوا) و شرکت پنبه و دانه‌های روغنی خراسان (غدانه) بیشترین افزایش قیمت را داشتند.

بیشترین کاهش قیمت

در بورس نمادهای دجابر (شرکت داروسازی جابربن حیان)، خفنر (شرکت فنرسازی خاور) و دسبحا (شرکت دارویی سبحان) در روز سه‌شنبه بیشترین کاهش قیمت بازار را داشتند و در معاملات فرابورس شرکت پاکدیس (غدیس)، شرکت گسترش صنایع روی ایرانیان (فگستر) و شرکت رایان هم افزا (رافزا) بیشترین کاهش قیمت را داشتند.

عرضه و تقاضای بازار

در معاملات سه‌شنبه، 63 نماد صف خرید داشتند و 87 نماد با صف فروش مواجه بودند. ارزش صف‌های خرید با افت 25 درصدی به 167 میلیارد تومان رسید و ارزش صف‌های فروش نیز 12 درصد افزایش یافت و 607 میلیارد تومان بود.

پیش بینی بورس

در پایان معاملات نماد وسینا (بانک سینا) با صف خرید 27 میلیارد تومانی در صدر جدول تقاضای پایانی بازار قرار گرفت. پس از وسینا، نمادهای غدانه (شرکت پنبه و دانه‌های روغنی خراسان) و شدوص (شرکت دوده صنعتی پارس) بیشترین صف خرید را داشتند. 

در سوی دیگر در پایان معاملات بیشترین صف فروش به نماد غدیس اختصاص داشت که ارزش صف فروش آن 22 میلیارد تومان بود. پس از غدیس، نمادهای چکارن، حفارس، میهن و غنوش بیشترین صف فروش را داشتند.

پیش بینی بورس

پیش بینی بورس امروز

معامله‌گران در شرایطی به استقبال آخرین روز معاملاتی هفته می‌روند که در هفته اخیر شاخص به زیر نیمه کانال 1.5 میلیونی ریزش کرد و روند خروج  پول حقیقی  تداوم داشته است. 

دیروز شاخص پس از یک روز دوباره افت کرد و نمادهای فارس، پارسان، شستا، حکشتی، فملی، وپاسار و شتران بیشترین اثر منفی را بر شاخص کل داشتند. همچنین اغلب نمادهای بازار قرمزپوش بودند، و برای هفدهمین روز متوالی خروج پول حقیقی تداوم داشت و نسبت به روز پیشین 3 برابر بیشتر شد. نمادهای کگل، غدشت، فولاد، شپنا، فملی، وساخت، شبندر، دی، مبین، شتران و شستا بیشترین خروج پول حقیقی را داشتند. 

همچنین دیروز  ارزش معاملات  خرد سهام باز هم ریزش کرد و با کاهش 2 درصدی نسبت به روز کاری قبل به رقم 3 هزار و 644 میلیارد تومان رسید.  

بنابراین ریزش شاخص‌ها، سطح پائین معاملات و افزایش پول خروجی 3 علامت منفی معاملات دیروز بود و به نظر می‌‌رسد همچنان نیروهای صعودی در بازار غایب هستند. 

پیش بینی بورس

 
 
اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید