رشد ۶۰ هزار واحدی شاخص کل!

بورس تهران سهامداران را غافلگیر کرد!

کدخبر: ۵۵۶۴۹۹
شاخص بورس در جریان معاملات امروز بازار سرمایه با رشد ۶۰هزار واحدی روبرو شد.
بورس تهران سهامداران را غافلگیر کرد!

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از تسنیم، در جریان دادوستدهای امروز بازار سرمایه، بیش از 12میلیارد و 339میلیون سهم و حق تقدم به ارزشی بالغ بر 7هزار و 170میلیارد تومان در بیش از 437هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت و شاخص بورس با رشد 60هزار و 896واحدی در ارتفاع یک میلیون و 594هزار و 262واحد قرار گرفت.

بیشترین اثر مثبت بر دماسنج بازار سهام در روز جاری به نام نمادهای معاملاتی شرکت‌های فولاد مبارکه اصفهان، ملی صنایع مس ایران صنایع پتروشیمی خلیج فارس شد و در مقابل شرکت‌های داروسازی اسوه، پرداخت الکترونیک سامان کیش و صنایع سیمان دشتستان افت خود مانع افزایش بیشتر نماگر بازار سهام شدند.

بر اساس این گزارش، در بازارهای فرابورس ایران هم با معامله 7میلیارد و 178میلیون ورقه به ارزش 122هزار و 378میلیارد تومان در 273هزار نوبت، شاخص فرابورس (آیفکس) 632واحد رشد کرد و در ارتفاع 20هزار و 675واحد قرار گرفت.

در این بازار هم امروز بیشترین اثر مثبت بر شاخص فرابورس به نام نمادهای پلیمر آریا ساسول، بیمه پاسارگاد و سنگ آهن گهر زمین شد و در مقابل شرکت‌های حمل و نقل گهر ترابر سیرجان، سرمایه‌گذاری مسکن الوند و پنبه و دانه‌های روغنی خراسان بیشترین اثر منفی را بر این شاخص به نام خود ثبت کردند.

تیتر یک
  • تلاطمات ارزی در مختصات اقتصاد ایران

    اقتصادنیوز: ساساً چرا دینامیکِ اقتصاد ایران تا این حد وابسته به تغییرات نرخ ارز شده است؟ پاسخ به این سوال را باید در…

از دست ندهید
کارگزاری مفید