قیمت دلار با کارت ملی چقدر شد؟

دلار مبادله ای تغییر کانال داد /تغییر شرایط دریافت ارز مسافرتی

کدخبر: ۵۵۷۷۹۷
دلار مبادله ای امروز وارد کانال 42 هزار تومان شد و در محدوده 42 هزار و 680 تومان قرار گرفت.
دلار مبادله ای تغییر کانال داد /تغییر شرایط دریافت ارز مسافرتی

به گزارش اقتصادنیوز، قیمت دلار مبادله از روز 2 اسفند در سایت بازار متشکل ارزی درج می شود. بانک مرکزی به عنوان بازارساز قصد دارد روزی پنج مرتبه به صورت ثبت سفارش دفتری قیمت دلار را در بازار مبادله‌ای کشف کرده و این قیمت مبنای قیمت گذاری صرافی‌ها بوده و عملاً قیمت بازار آزاد در بازار مبادله شکل می‌گیرد.

کارکرد چهارگانه بازار مبادله ارز و طلا

بازار مبادله ارز و طلا چهار کارکرد دارد، معامله اسکناس، معامله طلا، معامله حواله خرد، معامله حواله توافقی برای صنایع و شرکت‌ها.

دلار مبادله ای تغییر کانال داد 

نرخ دلار مبادله روز دوم و سوم اسفند 41 هزار و 549 تومان اعلام شد. روز پنجشنب گذشته نرخ دلار مبادله ای 151 تومان رشد را ثبت کرد و بر روی 41 هزار و 700 تومان ایستاد. روز گذشته( 6 اسفند )قیمت دلار مبادله  در محدوده  41 هزار و 759 تومان  اعلام شد که نسبت به دو روز قبل 59 تومان رشد کرده بود.

دلار مبادله ای امروز  وارد کانال 42 هزار تومان شد و در محدوده 42 هزار و 680 تومان قرار گرفت. دلار حواله هم که روز گذشته در کانال 36 هزار تومان بود امروز به 37 هزار و 1134 تومان رسید.روز قبل دلار حواله 36 هزار و 261 تومان بود. 

 روابط عمومی بانک مرکزی اعلام کرده مجموع عرضه ارز به صورت حواله در سامانه نیما و مرکز مبادله ارز و طلای ایران دیروز (شنبه مورخ ۱۴۰۱٫۱۲٫۶) معادل ۵۷۶.۱۵ میلیون دلار و مجموع ارز معامله شده به صورت حواله معادل ۴۲۳.۳۷ میلیون دلار بود. 

قیمت دلار با کارت ملی چند؟

از سوی دیگر روز گذشته دلار با کارت ملی دوباره به مدار برگشت و  با مجوز بانک مرکزی، صرافی‌ها به هر فرد ۵۰۰۰ یورو یا معادل آن به سایر ارزها به مردم می‌فروشند.

صراف‌ها می‌گویند هیچ تغییری در روال فروش ارز با کارت ملی انجام نشده و فقط قیمت بالاتر رفته است.امروز صرافی‌ها دلار با کارت ملی را در کانال ۵۲ هزار تومان با متقاضیان می‌فروشند.

قیمت دلار توافقی چقدر شد؟ 

یکی دیگر از خبر های مهم دیروز آغاز دوباره فروش ارز توافقی در صرافی ها بود. پنجم بهمن  امسال رئیس کل بانک مرکزی اقدام به حذف دلار توافقی و خرید دلار از صرافی با نرخ تابلوی صرافی‌ها کرد و هدف از این کار را حذف رانت، سامان دادن به  بازار ارز  و ایجاد بازار مبادله ارز و طلا عنوان کرد. 

نرخ دلار توافقی امروز  آن طور که سایت کانون صرافان اعلام کرده در محدوده 52 هزار و 764 تومان معامله شد.

کاهش شرط سنی دریافت ارز مسافرتی

براساس آخرین جزئیات اعلام شده از مصارف ارزی خدماتی ۶۳ گانه اعلام شده از سوی مرکز مبادله ارز و طلای ایران، تغییراتی در نحوه و چگونگی دریافت ارز مسافری توسط مردم اعمال شده است که می‌توان به تعیین ارز برای سفرهای زمینی - ریلی و دریایی و کاهش شرط سنی دریافت ارز مسافرتی است .
تیتر یک
از دست ندهید
کارگزاری مفید