خبر مهم درباره رقم دستمزد کارگران در سال جدید

کدخبر: ۵۵۸۵۲۵
نماینده کارگران در شورای عالی کار، با تاکید بر اینکه عدد سبد معیشت ملاک برای ورود به چانه‌زنی مزد است، گفت: یکی از دستورات جلسه فردای شورای عالی کار، بررسی پیرامون مزد ۱۴۰۲ است.
خبر مهم درباره رقم دستمزد کارگران در سال جدید

به گزارش اقتصادنیوز ، هادی ابوی نماینده کارگران در شورای عالی کار در گفت‌وگو با تسنیم، با اشاره به آغاز جلسات شورای عالی کار برای چانه زنی مزد 1402، گفت: فردا پنجشنبه (11 اسفندماه 1401) جلسه شورای عالی کار با حضور شرکای اجتماعی با دستور کار اصلاح آیین‌نامه دادرسی کار و بحث مذاکرات مزدی برگزار می‌شود.

عرضه 500 هزار خودرو بدون قرعه کشی+ شرایط ثبت نام

وی در واکنش به اظهارات نماینده مجلس پیرامون برگزاری جلسه شورای عالی کار در 20 اسفندماه، تصریح کرد: مجلس در تعیین مزد جایگاهی ندارد و تنها می‌تواند تسهیل‌کننده مسیر برای رسیدن به دستمزد منطقی باشد. تصمیم‌گیرنده نهایی برای افزایش مزد شورای عالی کار با ترکیب سه جانبه‌گرایی است.

بخاطر بسپارید؛ این بچه‌ها را اتومبیل کشت!

خبر بد برای خریداران خودروهای ایران خودرو

ابوی با بیان اینکه سه‌شنبه 9 اسفند 1401، کمیته مزد تشکیل و بررسی‌ها پیرامون تعیین هزینه سبد معیشت انجام شده است اما هنوز مبلغ سبد معیشت تعیین نشده است گفت: ملاک نماینده کارگران برای ورود به چانه‌زنی دستمزد سال آینده تعیین عدد و رقم سبد معیشت است.

نماینده کارگران در شورای عالی کار با اشاره به کاهش قدرت خرید کارگران با تورم حاکم بر جامعه افزود: انتظارمان از دولت این است تا برای دستمزد سال آینده عدد و رقمی تعیین شود که کفاف هزینه‌های کارگران را بدهد. کارگران در حال حاضر شرایط بدی را سپری می‌کنند. بخش عمده‌ای از دستمزد صرف هزینه مسکن می‌شود و طی چند ماه اخیر، هزینه سبد معیشت کارگران افزایش زیادی داشته است. بسیاری از اقلام خوراکی به دلیل دستمزد پایین از سفره کارگران حذف شده است.

ابوی گفت: شورای عالی کار تا پایان سال چندین جلسه برگزار خواهد کرد و بعد از تعیین عدد و رقم سبد معیشت، کارگران به صورت جدی برای دستمزد 1402 چانه‌زنی خواهند کرد.

پربازدیدترین‌ها
اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی