سخنگوی وزارت صمت اعلام کرد؛

عرضه 500 هزار خودرو بدون قرعه کشی+ شرایط ثبت نام

کدخبر: ۵۵۸۵۳۸
سخنگوی وزارت صنعت، معدن و تجارت اعلام کرد بیش از ۵۰۰ هزار خودروی داخلی بدون قرعه کشی از هفته آینده در سامانه یکپارچه تخصیص خودرو عرضه می‌شود.
عرضه 500 هزار خودرو بدون قرعه کشی+ شرایط ثبت نام

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از اکوایران ،امید قالیباف، سخنگوی وزارت صمت، امروز -چهارشنبه- در نشست خبری گفت: همه خودروسازان داخلی از جمله ایران خودرو، سایپا و خودروسازان بخش خصوصی به‌جز گروه بهمن در این طرح حضور خواهند داشت.

فوری/ آغاز ثبت نام 100 هزار خودرو داخلی+ جزئیات

فوری/ این افراد سود سهام عدالت می گیرند

قالیباف گفت: «عرضه خودروها با قیمت‌هایی است که از سوی  شورای رقابت  تعیین می‌شود. شرایط ثبت نام افراد، همان شرایط اعلامی در طرح های قبلی است و با ثبت نام در این سامانه مطابق وعده وزارت صمت دیگر چیزی به نام قرعه کشی نخواهیم داشت.

خبر مهم شورای رقابت درباره قیمت پایه و نهایی خودروهای داخلی

در این طرح حدود نصف قیمت هر خودرو به عنوان ودیعه در حساب افراد مسدود می‌شود که خودرو به  خودرو  متفاوت خواهد بود.

چنانچه تقاضای خودرویی از عرضه خودرو در این طرح بیشتر شود، یک لیست انتظار تعریف شده و نوبت افراد برای تحویل خودرو مشخص می‌شود که به احتمال زیاد از سه ماه تا یک سال خواهد بود.

ا عرضه سنگین یادشده، همچنین انجام  واردات خودرو  و انجام واردات از مناطق آزاد، بازار خودرو شرایط خوبی خواهد داشت و انتظار می‌رود به تدریج به آرامش برسد.

عرضه این خودروها در سامانه یکپارچه تخصیص خودرو خواهد بود و در  بورس کالا  انجام نخواهد شد.

پس از انجام طرح واردات خودرو در سامانه یاد شده و مشخص شدن وضعیت و تکلیف افراد، بلافاصله عرضه خودروهای داخلی در این طرح آغاز خواهد شد.»

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    اخبار بیشتر در سرویس اقتصادی
    کارگزاری مفید