تصمیم نهایی وزارت صمت درباره عرضه خودرو در بورس

کدخبر: ۵۶۱۲۶۵
معاون وزیر صمت گفت: ابتدا عرضه خودرو در بورس از طریق مجلس منتفی شد و شورای رقابت هم حذف عرضه در بورس را اعلام کرد بنابراین فعلاً بحث عرضه خودرو در بورس مطرح نیست.
تصمیم نهایی وزارت صمت درباره عرضه خودرو در بورس

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از تسنیم، منوچهر منطقی امروز در نشستی خبری در خصوص وضعیت عرضه خودرو در بورس کالا، گفت: ابتدا عرضه خودرو در بورس از طریق مجلس منتفی شد و شورای رقابت هم حذف عرضه در بورس را اعلام کرد بنابراین فعلاً بحث عرضه خودرو در بورس مطرح نیست.

وی در مورد عرضه خارج از ضابطه خودرو توسط ایران خودرو نیز به ارائه توضیحاتی پرداخت و افزود: ایران خودرو هر 3 یا 4 سال به پرسنل خود خودرو می دهد اما در وضعیت فعلی که همه در صف هستند بهتر بود این موضوع را به تعویق می انداخت‌.

وی در مورد حذف قرعه کشی خودرو، نیز گفت: در سیستم قرعه کشی این گونه بود که 20 هزار خودرو عرضه می شد و باید به صورت قرعه کشی میان متقاضیان منتخب توزیع می شد.

منطقی افزود: در شیوه نوبت دهی، سیاست این گونه است که همه متقاضیان با یک مبلغ پایه تقاضای خرید خودرو را ثبت می کنند و به صورت رندوم از طریق سیستم، نوبت دهی انجام می‌شود. از طریق نوبت دهی به صورت رندوم زمان دریافت خودروی متقاضیان مشخص می شود.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی