معاملات هفتگی اوراق بدهی در بازار ثانویه

افت معاملات سهام در آخرین هفته اسفند 1401

کدخبر: ۵۶۱۶۳۸
در هفته اخیر شاهد کاهش ارزش معاملات خرد سهام بودیم.
افت معاملات سهام در آخرین هفته اسفند 1401

به گزارش اقتصانیوز به نقل از اکوایران، در هفته اخیر میانگین ارزش معاملات روزانه اوراق بدهی افت کرد. علاوه بر این، سهم اوراق از معاملات بازار ثانویه نیز به 69 درصد کاهش یافت.

در هفته اخیر، به طور میانگین روزانه ارزش معاملات  اوراق درآمد ثابت  در بازار سهام 43 هزار و 81 میلیارد تومان بود. در هفته اخیر به طور میانگین 69 درصد از  ارزش معاملات  کل  بازار سهام  به اوراق بدهی اختصاص داشت. 

در این هفته، بیشترین رقم معاملات اوراق بدهی در بازار ثانویه به روز دوشنبه اختصاص داشت که بیش از 91 هزار میلیارد تومان بود.

ارزش معاملات اوراق بدهی در روز ابتدایی هفته 62 درصد از معاملات بازار سهام را شامل می‌شد. روز یکشنبه اوراق 44 درصد از معاملات بازار را داشت و روز دوشنبه 90 درصد از معاملات بازار به اوراق اختصاص داشت. روز سه‌شنبه با رقم 40 هزار و 233 میلیارد تومانی سهم اوراق به 75 درصد رسید و روز چهارشنبه نیز با رقم 44 هزار و 32 میلیارد تومان سهم اوراق 76 درصد بود.

از سوی دیگر، در هفته اخیر شاهد کاهش ارزش معاملات خرد سهام بودیم، میانگین روزانه ارزش معاملات خرد 7 هزار و 383 میلیارد تومان بود که نسبت به هفته پیشین افت 4 درصدی داشت.

 

بورس

تیتر یک
  • بررسی جمعیت شاغل در ۱۴۰۱

    اقتصادنیوز: بررسی ها نشان می دهد سهم هر بخش از بازار کار و تعداد شاغلین در ایران از یک نرخ طبیعی برخوردار بوده و تنها…

از دست ندهید
کارگزاری مفید