رصد بازار تلفن همراه؛

این گوشی موبایل هم‌ قیمت طلا شد!

کدخبر: ۵۶۲۵۲۵
اقتصادنیوز: نسل اول آیفون آکبند اپل توسط فردی با مبلغ هنگفتی در این هفته به فروش رفت. ارزش آیفون‌های قدیمی باز نشده اخیراً از زمانی که به یک کالا برای کلکسیونرها تبدیل شده، افزایش یافته است.
این گوشی موبایل هم‌ قیمت طلا شد!

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از همشهری آنلاین، یک گوشی آیفون اصل به قیمت ۴۵۰۰۰ پوند فروخته شده است؛ بنابر این شاید دستگاه‌ه ای قدیمی شما هم بسیار ارزشمند باشند.

حداقل دستمزد کارگران در 1402 با محاسبه حق مسکن، بن خوار و بار و حق اولاد

نسل اول آیفون آکبند اپل توسط فردی با مبلغ هنگفتی در این هفته به فروش رفت. ارزش آیفون‌های قدیمی باز نشده اخیراً از زمانی که به یک کالا برای کلکسیونرها تبدیل شده، افزایش یافته است.

اولین نمونه از این نوع در ژوئن ۲۰۰۷ تنها به قیمت ۵۰۰ پوند فروخته شد. دو سال پیش، یک آیفون ۱ بسته‌بندی شده در کارخانه فقط حدود ۴ هزار پوند ارزش داشت. اکنون این رقم به ۴۵ هزار پوند رسیده که در حراجی به فروش رفته است.

سخنگوی حراجی RR گفت: «آیفون، عصر مدرن گوشی‌های هوشمند را آغاز کرد و اپل را به‌عنوان یکی از با ارزش‌ترین شرکت‌های جهان به صدر جدول رساند. آیفون، گوشی هوشمندی است که صنعت را متحول کرد و انقلابی در طراحی تلفن همراه ایجاد کرد. آیفون تقریباً تمام کنترل‌های فیزیکی را به نفع یک رابط صفحه نمایش لمسی خازنی با کاربری آسان حذف کرد.»

با اولین مرورگر وب تلفن همراه با امکانات کامل، اینترنت را در جیب ما قرار داد و اساساً با معرفی اپ استور بازار برنامه ها را راه اندازی کرد.»

بیشترین افزایش و کاهش قیمت دلار در سال 1401 /سایه درهم کم شد

بدین ترتیب احتمال دارد، گوشی‌های قدیمی شما، حتی اگر نو و آکبند نیستند، از ارزش نسبتا بالایی برخوردار باشد.

به عنوان مثال، نوکیا ۷۷۰۰ آکبند در بازار بین ۵۹ تا ۱۱۸ میلیون تومان قیمت دارد!

شاید این گنج در کمد شما هم پیدا شود!

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی