علت فشار فروش در بازار ارز چه بود؟

سیگنال جدید به بازار دلار /پیش بینی نرخ دلار امروز

کدخبر: ۵۶۶۵۹۰
اقتصادنیوز : تحلیلگران فنی باور دارند انتشار اخبار مثبت از گشایش در روابط ایران با کشورهای همسایه یکی از عواملی بود که فشار فروش را در بازار ارز را بیشتر کرد.
سیگنال جدید به بازار دلار /پیش بینی نرخ دلار امروز

به گزارش اقتصادنیوز ، قیمت دلار در معاملات غیر رسمی روز دوشنبه در سراشیبی قرار گرفت. تحلیلگران فنی باور دارند انتشار اخبار مثبت از گشایش در روابط ایران با کشورهای همسایه یکی از عواملی بود که فشار فروش در بازار ارز را بیشتر کرد.

سیگنال جدید بانک مرکزی به بازار دلار 

شب گذشته محمد رضا فرزین در گفتگوی ویژه خبری گفت: صندوق تثبیت ارزی ایجاد می‌کنیم تا در مواقع لازم برای ثبات ارز در بازار دخالت کنیم. سلف ارزی را هم با مدت زمان بیشتر طراحی کرده‌ایم تا پیش‌بینی پذیری و اطمینان ایجاد شود. سوآپ ارزی نیز در کشور ما بسیار ضروری است چرا که باید با دیگر کشورها موازنه ارزی در تجارت کالایی داشته باشیم.

در کنار این، رییس کل بانک مرکزی اخیرا بار دیگر اعلام کرد کانال‌های تلگرامی با نرخ‌سازی و افزایش انتظارات تورمی منفی، بازار ارز را تحت تاثیر قرار می‌دهند.

فرزین بار دیگر  اعلام کرد نرخ‌های بازار آزاد را به رسمیت نمی‌شناسد و این اظهارنظر موجب شده برخی معامله‌گران احتمال دهند که ممکن است بازارساز با عرضه شدید ارز به دنبال پایین بردن قیمت دلار باشد.

در شرایط فعلی،تحلیلگران فنی باور دارند در صورتی که در روز جاری مرز 50 هزار تومان حفظ شود، انتظارات نزولی در بازار ارز محدودتر خواهد شد.

تیتر یک
کارگزاری مفید