رصد بازار خودرو؛

سود عجیب میلیاردی در جیب خریداران این خودرو

کدخبر: ۵۶۷۶۶۱
چنانچه عرضه خودروهای وارداتی تداوم داشته باشد و سایپایی ها همچنان عرضه چانگان CS35 پلاس این خودروی کراس اوور را در دستورکار داشته باشند این احتمال وجود دارد تا قیمت این خودرو در بازار روند کاهشی به خود بگیرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از اکو ایران، واردات خودرو بعد از بیش از 4 سال که از ممنوعیت آن می گذشت از سر گرفته شد. وزارت صمت دولت سیزدهم اولین عرضه محصولات وارداتی را از مسیر سامانه یکپارچه تخصیص خودرو در اسفند 1401 کلید زد. براساس اعلام مدیران صمت در دور اول فروش خودروهای وارداتی قرار شد تا چانگان CS35 پلاس در دسترس متقاضیان قرار گیرد.

شوک بزرگ به ثبت نامی های ایران خودرو و سایپا بدون قرعه کشی!

سناریو احتمالی برای قیمت بنزین یارانه‌ای و آزاد/ بنزین گران می شود؟

مدیرعامل خودروسازی سایپا از قیمت چانگان CS35 پلاس در مبدا رونمایی کرد. براساس اعلام محمدعلی تیموری قیمت این خودرو حدود یک میلیارد و 300 میلیون تومان است. این مدیر خودروساز ادامه داد این محصول چینی که در سبد محصولات وارداتی سایپا قرار دارد با قیمت حدود 900 میلیون تومان عرضه می شود با توجه به سود 15 درصدی در نظر گرفته شده برای شرکت وارد کننده این خودرو و همچنین هزینه های جانبی مانند مالیات و شماره گذاری قیمت این خودرو تا حول و حوش یک میلیارد و 300 میلیون تومان بالا خواهد آمد.

آن طور که مدیرعامل خودروسازی سایپا می گوید قیمت بازاری این محصول وارداتی چینی نزدیک به دو میلیارد و 500 میلیون تومان است.

بنابراین خریداران چانگان CS35  پلاس حدود یکی میلیارد و دویست میلیون تومان سود به حساب خود واریز کرده اند.

البته نباید فراموش کنیم چنانچه عرضه خودروهای وارداتی تداوم داشته باشد و سایپایی ها همچنان عرضه این خودروی کراس اوور را در دستورکار داشته باشند این احتمال وجود دارد تا قیمت این خودرو در بازار روند کاهشی به خود بگیرد.

واردات خودرو همزمان با بازگشت تحریم های اقتصادی از سوی دولت دوازدهم با هدف مدیریت منابع ارزی کشور ممنوع شد. این روند تا اسفندماه سال گذشته ادامه داشت. دولت سیزدهم شهریور 1401 بالاخره بعد از کش و قوس های فراوان ایین نامه اجرایی واردات خودرو به کشور را نهایی کرد. از شهریور سال گذشته تا اسفند پارسال به مدت 6 ماه مدیران ارشد صمت به اظهارنظر درباره خودروهای وارداتی پرداختند اما خبری از عرضه محصولات برندهای جهانی خودروساز نبود. اسفند 1401 اولین طرح فروش خودروهای وارداتی از سوی صمت به اجرا گذاشته شد و می توان گفت با اجرای این طرح فروش بالاخره قفل از در ورود خودرو به کشور برداشته شد.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    اخبار بیشتر در سرویس سایر رسانه ها
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی