با حضور سیاستگذاران حکمرانی و نمایندگان بخش خصوصی صورت می‌گیرد

بررسی چالش‌های فناوری و نوآوری کشور در فروم حکمرانی اینوتکس 2023

کدخبر: ۵۷۱۰۷۱
اقتصادنیوز: نمایشگاه بین‌المللی اینوتکس 2023 قرار است برای دومین مرتبه میزبان برگزاری فروم حکمرانی (G-forum) با هدف پرداختن به چالش‌های فناوری و نوآوری از زاویه دید حکمرانی باشد. این رویداد با حضور سیاست‌گذاران حکمرانی و نمایندگان بخش خصوصی برگزار خواهد شد.
بررسی چالش‌های فناوری و نوآوری کشور در فروم حکمرانی اینوتکس 2023

به گزارش اقتصادنیوز ، این فروم که با همکاری اندیشکده حکمرانی شریف برگزار می‌شود، قصد دارد تا با حضور صاحب‌نظران، سیاست‌گذاران و فعالین اکوسیستم نوآوری کشور به بررسی مهم‌ترین چالش‌های حکمرانی در ارتباط با حوزه فناوری و نوآوری بپردازد.

قرار است در جریان رویداد G-forum با گرد هم آمدن ذینفعان مختلف از بخش خصوصی و دولتی به داغ‌ترین موضوعات روز کشور در زمینه حکمرانی در عرصه‌های فناوری و نوآوری پرداخته شود.

موضوعات کلان در فروم حکمرانی، بررسی ابعاد مختلف قانون جهش تولید دانش‌بنیان، درگاه ملی صدور مجوزها، نوآوری دیجیتال در نظام اداری، ابزارهای فناورانه‌ی حکمرانی (فروش نان)، ضربه فیلترینگ، سندباکس‌ها، قوانین رقابت و بینش رفتاری و سیاست‌گذاری است.

در این زمینه قرار است طی 2 روز برگزاری رویداد فروم حکمرانی تاثیرات حکمرانی بر تکنولوژی و پیشرفت فناوری و نیز تاثیرات فناوری های روز بر حکمرانی کشورها نقد و بررسی صورت گیرد.

در روز نخست رویداد پنل بررسی قانون جدید شرکت‌های دانش‌بنیان و امکاناتی که به واسطه این قانون در اختیار آن‌ها آآآآآآآآننننمیبئطآقرار می‌گیرد بررسی شود. همچنین معرفی چیستی این قانون و بررسی آن در زمینه امور مالیاتی نیز از دیگر بخش‌های این پنل است.

همچنین قرار است پنل ضربه فیلترینگ به بخش فناوری به ویژه در شرکت‌های خصوصی نیز در روز نخست رویداد برگزار شود. این پنل به صورت مناظره با حضور کارشناسان این حوزه برگزار خواهد شد. محدودیت‌ها و ظرفیت‌های ایجاد شده به دلیل فیلترینگ و بررسی نقش تکنولوژی‌هایی مانند استارلینک در رفع فیلترینگ نیز در جریان این رویداد بررسی خواهد شد.

در روز دوم رویداد شاهد برگزاری پنل بررسی مهاجرت در حوزه فناوری و اثرات جدی آن بر کشور خواهیم بود. همچنین اثرات تصمیم‌گیری‌های حکمرانی در تشدید این مهاجرت‌ها نیز بررسی خواهد شد.

آخرین بخش رویداد G-forum بحث رگولاتوری و تنظیم‌گری است. این بخش در 3 حوزه VODها، رمزارزها و تنظیم‌گری در حوزه اینترنت خواهد بود که در آن مناظراتی با حضور سیاست‌گذاران و فعالین بخش خصوصی برگزار می‌شود.

گفتنی است ارزیابی تاثیرات و اثربخشی سیاست‌های کشور در زمینه توسعه اکوسیستم نوآوری در سال‌های اخیر پرداخته خواهد شد.

به علاوه به منظور آشنایی بیشتر مخاطبین با مفاهیم مهم حکمرانی و ترندهای جهانی این حوزه، ارائه‌های کوتاه و جذابی در محورهایی مانند خود تنظیم‌گری، حقوق رقابت در حوزه‌های نوآورانه، نقش فناوری در حکمرانی و.. برای علاقه‌مندان طراحی شده است.

افرادی که علاقه دارند تا با روندهای جهانی در زمینه حکمرانی فناوری‌های نوظهور آشنا شوند یا به دنبال فضایی برای تبادل نظر پیرامون چالش‌های تنظیم‌گری و رقابت در عصر دیجیتال هستند، نباید فرصت حضور در این رویداد را از دست بدهند.

 

تیتر یک
  • در نظرخواهی کیتکونیوز مطرح شد

    اقتصادنیوز: تازه ترین نظرسنجی هفتگی طلای کیتکو نیوز نشان می‌دهد که هم تحلیلگران وال استریت و هم سرمایه‌گذاران مین…

از دست ندهید
کارگزاری مفید