زندگی فناورانه آینده در نمایشگاه اینوتکس 2023؛

جهانِ پس از هوش مصنوعی و بحران حذف مشاغل در ایستگاه آینده اینوتکس بررسی می‌شود

کدخبر: ۵۷۱۲۱۰
اقتصادنیوز: همزمان با برگزاری نمایشگاه اینوتکس 2023 در پارک فناوری پردیس، رویداد نکستیشن (ایستگاه آینده) با موضوع دگرگونی زندگی مردم متاثر از فناوری‌های جدید برگزار می‌شود. دگرگونی دنیا توسط هوش مصنوعی و حذف مشاغل فعلی از جمله موضوعاتی است که در این بخش از اینوتکس به آن پرداخته می‌شود.
جهانِ پس از هوش مصنوعی و بحران حذف مشاغل در ایستگاه آینده اینوتکس بررسی می‌شود

به گزارش اقتصادنیوز ، رویداد 2 ‌روزه ایستگاه آینده که برای سومین سال متوالی در نمایشگاه اینوتکس برگزار می‌شود، با حضور حدود 40 متخصص در حوزه‌های مختلف دانش و فناوری، پیامدهای اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و اخلاقی، آینده متأثر از فناوری‌های جدید را بررسی می‌کند.

گسترش فناوری‌های دیجیتال، بازسازى جهان فیزیکى با فناوری‌های نو، تغییرات فناورانه در بدن و ذهن انسان و اثرات فناورانه در یکپارچه شدن محیط‌ زیست، محورهایی است که در قالب سخنرانی و پنل توسط کارشناسان و آینده‌پژوهانی از ایران و جهان به آن‌ها پرداخته خواهد شد.

همچنین نمایش فیلم‌های مستند با موضوعات اشاره شده نیز در برنامه‌های این رویداد قرار دارد. ایستگاه آینده امسال از دریچه دو عنوان اصلی هوش مصنوعی و زندگی دیجیتال به آینده نگاه کرده و از این طریق به دگرگونی شرکت‌ها و زندگی‌ها می‌پردازد.

در روز اول با مرور فناوری‌هایی مانند بلاک‌چین و واقعیت افزوده به شکل‌گیری زندگی‌های مجازی پرداخته شده و گذری به اقتصاد این حوزه و قیاس میزان گردش مالی فضای مجازی و حقیقی پرداخته می‌شود.

در روز دوم نیز به چالش‌هایی که هوش مصنوعی از طریق دگرگونی دنیا و حذف شغل‌های فعلی از جمله برنامه‌نویسان ایجاد می‌کند، پرداخته می‌شود.

گفتنی است هر ساله بخشی از نمایشگاه اینوتکس در رویداد نکستیشن به ترسیم آینده و شرکت هایی که بر مبنای فناوری نوظهور شکل می‌گیرند، می‌پردازد.

 

 

دوازدهمین نمایشگاه بین‌المللی نوآوری و فناوری اینوتکس 2023 از 19 تا 22 اردیبهشت ماه در پارک فناوری پردیس برگزار می‌شود. علاقه‌مندان برای کسب اطلاعات بیشتر به آدرس www.inotex.com مراجعه کنند.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی