توصیه مهم به متقاضیان خرید ملک

آپارتمان قدیمی به قیمت نوساز؟

کدخبر: ۵۷۲۴۹۱
اقتصادنیوز: متقاضیان خرید مسکن باید با هوشیاری کامل و تحقیق میدانی وسیع از ارزش واقعی املاک فروشی موجود در بازار مطلع شوند و در انجام معامله از عجله پرهیز کنند.
آپارتمان قدیمی به قیمت نوساز؟

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از دنیای اقتصاد، هرج و مرج در اعلام قیمت‌‌‌های پیشنهادی فروش مسکن در نبود اطلاعات و آمار موثق و رسمی به حدی افزایش یافته که برخی از فروشندگان واحدهای قدیمی با سن بنای دو رقمی به راحتی قیمت‌‌‌های اعلامی خود را نزدیک فایل‌‌‌های نوساز در همان محله اعلام می‌‌‌کنند. به گزارش «دنیای اقتصاد»، در شرایطی که بازار مسکن با کمبود فروشنده و به عبارت دقیق‌‌‌تر کمبود عرضه روبه‌روست، مالکان آپارتمان‌‌‌های قدیمی با سن بنای ۱۵ سال به بالا واحدهای بعضا بازسازی شده یا حتی نیازمند بازسازی خود را با قیمتی حول و حوش سطح قیمت آپارتمان نوساز در همان محله نزد واسطه‌‌‌ها فایل می‌‌‌کنند و امید دارند در نبود فایل کافی، معدود خریداران حاضر در بازار مسکن به این قیمت‌‌‌ها تن دهند.

ریزش سنگین قیمت‌ها در بازار خودرو / قیمت جدید دنا، پژو و کوئیک

متقاضیان خرید مسکن باید با هوشیاری کامل و تحقیق میدانی وسیع از ارزش واقعی املاک فروشی موجود در بازار مطلع شوند و در انجام معامله از عجله پرهیز کنند. چراغ راهنمای بازار که همان گزارش میانگین قیمت مسکن در مناطق مختلف است، مدتی است خاموش شده و اصلا چیزی برای استناد وجود ندارد که به واسطه آن بتوان از سطح واقعی قیمت‌‌‌های ثبت شده در معاملات قطعی اطلاعاتی دریافت کرد. در این شرایط قیمت‌‌‌های پیشنهادی آپارتمان‌‌‌های چند ساله بدون توجه به ارزش ذاتی آنها که به طور معمول ۲۰ تا ۳۰درصد زیر قیمت نوساز است، تعیین و اعلام می‌‌‌شود. از این رو دقت مضاعف در بررسی ارزش ریالی املاک این روزها اهمیت مضاعفی پیدا کرده است.

p07 copy

 

تیتر یک
از دست ندهید
کارگزاری مفید