قیمت بیت کوین درجا زد /قیمت طلا صعودی شد

کدخبر: ۵۷۴۷۸۴
قیمت بیت کوین نیز در روز جمعه نزدیک به 1 درصد رشد کرد تا قیمت این رمزارز به پله های بالایی کانال 26 هزار دلاری صعود کند.
قیمت بیت کوین درجا زد /قیمت طلا صعودی شد

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از اکوایران، پس از سه روز کاهش قیمت متوالی طلا در آخرین روز معاملاتی هفته در بازارهای جهانی بیش از یک درصد افزایش قیمت داشت، تا بخشی از ضررهای این هفته را جبران کند.

قیمت هر اونس طلا در آخرین ساعات روز جمعه به بالا تر از مرز 1980 دلار صعود کرد. علی رغم این صعود قیمتی، طلا در هفته ای که گذشت بیش از 1.7 درصد از ارزش خود را از دست داد تا دومین هفته متوالی نزولی برای فلز زرد رقم بخورد.

این افزایش قیمت در حالی رقم خورد که تحلیل گران بازگشت نگرانی درباره بحران بانکی به بازارها را از جمله دلایل اقبال سرمایه گذاران به پناه گاه های امن از جمله طلا می دانستند.

همچنین سخنان جرومی پاول نیز به عنوان عامل پشتیبان دیگری نیز سبب صعود قیمت طلا شد. جرومی پاول در صحبت هایی مسیر پیش روی سیاست پولی بانک مرکزی آمریکا را نامشخص اعلام کرد اما در عین حال افزود که تاثیرات بحران بانکی که به وقوع پیوست فشارهایی به فدرال رزرو در مورد افزایش بیشتر نرخ بهره وارد می کند. با توجه به اینکه افزایش نرخ بهره تاثیری رکودی بر اقتصاد دارد برخی به همین دلیل شانس افزایش نرخ بهره را پایین می دانند. به گزارش سی ان ان، جانت یلن، وزیر خزانه داری آمریکا روز پنجشنبه به مدیران عامل بانک ها گفت که ممکن است پس از یک سری ورشکستگی بانک ها، ادغام های بیشتری لازم باشد.

همچنین قیمت بیت کوین نیز در روز جمعه نزدیک به 1 درصد رشد کرد تا قیمت این رمزارز به پله های بالایی کانال 26 هزار دلاری صعود کند. با این حساب قیمت بیت کوین از ابتدای هفته تاکنون افزایش قیمت اندک 0.2 درصدی داشته است. اتریوم نیز بیش از 1 درصد رشد قیمتی داشت تا قیمت دومین رمزارز بزرگ جهان نیز به بالای مرز 1800 دلاری برسد.

بیت کوین نیز از ابتدای هفته بیش از 1 درصد رشد قیمت داشته است.

 

پربازدیدترین‌ها
اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    اخبار بیشتر در سرویس سایر رسانه ها
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی