بررسی آماری وضعیت عرضه گوشت گاو و گوسفند در کشتارگاه‌ها

کاهش عرضه گوشت قرمز در آغاز سال 1402

کدخبر: ۵۷۵۸۸۲
عرضه گوشت قرمز در کشتارگاه ها در فروردین ماه امسال، کاهش پیدا کرده و در پایین ترین سطح دو سال اخیر بوده است. در همین رابطه مقایسه های آماری نشان می دهد عرضه گوشت گوسفند به همراه گوشت گاو هم از حیث ماهانه و هم از جهت نقطه ای روندی نزولی را در این مدت به ثبت رسانده است.
کاهش عرضه گوشت قرمز در آغاز سال 1402

به گزارش اقتصادنیوز، روند عرضه گوشت قرمز در کشور در سال 1402 نزولی بوده و هم عرض با بهمن ماه قرار گرفته است. داده های مرکز آمار نشان می دهد در اولین ماه سال جاری گوشت قرمز عرضه شده در کشتار گاه‌ها در سطحی پایین تر از ماه های قبل به ثبت رسیده است.

عرضه 39 هزار تنی گوشت قرمز در فروردین 1402

در فروردین ماه امسال، حجم گوشت قرمز عرضه شده در کشتارگاه ها برابر با 39 هزار و 600 تن بوده که نسبت به ماه قبل خود 12.78 درصد کمتر شده است. مقایسه گوشت عرضه شده در نخستین ماه امسال با موقعیت مشابه خود در سال های گذشته نشان می دهد این کمترین سطح در سه سال گذشته بوده است.

پیش از این در فروردین ماه سال 1398 کمترین میزان عرضه گوشت قرمز رقم خورده بود که برابر با 21 هزار و 400 تن بوده است.

گوشت

افت همزمان عرضه گوشت گاو و گوسفند در فروردین

طبق داده های مرکزآمار ایران، گوشت گوسفند و بره عرضه شده در فروردین ماه امسال، برابر با 14 هزار و 656 تن بوده که نسبت به ماه قبل 20 درصد و در قیاس با موقعیت مشابه خود در سال گذشته برابر با 18 درصد کاهش داشته است.

در کنار آن، عرضه گوشت گاو در کشور برابر با 21 هزار و 882 تن بوده است. این رقم هم مانند گوشت گوسفند در بعد ماهانه و نقطه ای روندی نزولی را ثبت کرده است. در همین خصوص عرضه گوشت گاو در این ماه در قیاس با موقعیت مشابه خود در سال گذشته 14 درصد و نسبت به ماه قبل 6 درصد کمتر شده است. 

به عقیده کارشناسان کاهش عرضه گوشت قرمز در این ماه در هر دو مقایسه می تواند اثری افزایشی بر قیمت گوشت و همین طور در نتیجه کاهش قدرت خرید این کالا در کشور باشد.

گوشت

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    اخبار بیشتر در سرویس سایر رسانه ها
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی