قطر با این کشور توافق کرد/امضای قرارداد 27 ساله فروش گاز

کدخبر: ۶۰۵۵۱۸
اقتصادنیوز: شرکت اِنی ایتالیا قراردادی ۲۷ ساله را برای خرید گاز طبیعی مایع را با شرکت «قطر انرژی» امضا کرد.
قطر با این کشور توافق کرد/امضای قرارداد 27 ساله فروش گاز

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، این سومین قرارداد انرژی است که شرکت «قطر انرژی» پس از قرارداد با توتال انرژی فرانسه و شل، امضا می‌کند.

صادرات نان ایران به کشورهای همسایه

از سال ۲۰۲۶، جوینت ونچر شرکت «قطر انرژی» و شرکت اِنی، سالانه حداکثر ۱.۵ میلیون تن ال‌ان‌جی به پایانه وارداتی شناور در پیومبینوی ایتالیا تحویل خواهد داد.

روسیه با کارت ایران بازی می‌کند/ وضعیت تلخ ایران در سرمایه‌گذاری نفت

همزمان با آماده شدن اروپا برای دومین زمستان بدون واردات گاز روسیه، شرکت‌های انرژی بزرگ اروپایی، بعضی از طولانی‌مدت‌ترین و بزرگترین قراردادهای خرید ال‌ان‌جی را منعقد می‌کنند. پس از حمله نظامی روسیه به اوکراین که بازارهای انرژی را ملتهب کرد، کشورهای اروپایی، امنیت تامین انرژی را نسبت به اهداف انرژی سبز در اولویت قرار دادند و در نتیجه، قراردادهای بلندمدت خرید ال‌ان‌جی از قطر، جذاب‌تر شده اند.

قطر که با آمریکا و استرالیا بر سر جایگاه بزرگترین صادرکننده ال‌ان‌جی جهان رقابت دارد، ده‌ها میلیارد دلار برای افزایش تولید به میزان ۶۴ درصد تا سال ۲۰۲۷، سرمایه‌گذاری کرده و به دنبال یافتن مشتری است. شرکت‌های توتال انرژی و شل هم در پروژه توسعه گازی قطر، سرمایه گذاری کرده اند.

بر اساس گزارش رویترز، این قراردادها، پرسش‌هایی را درباره اهداف اقلیمی اروپا برانگیخته‌اند زیرا اتحادیه اروپا صفر کردن آلایندگی‌ها تا سال ۲۰۵۰ و حذف استفاده از سوخت‌های فسیلی را هدف گذاری کرده است.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی