رصد بازار مسکن

کاهش عرضه جدید به بازار مسکن پایتخت+ تازه ترین قیمت ها

کدخبر: ۶۰۶۷۸۲
توقف رشد قیمت‌های پیشنهادی فروش در بازار مسکن به مدت حدود چهار ماه پیاپی موجب دلسردی گروهی از فروشنده‌‌‌های مسکن شده است، به این ترتیب که برخی انگیزه خود برای فروش را از دست داده‌‌‌اند
کاهش عرضه جدید به بازار مسکن پایتخت+ تازه ترین قیمت ها

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از «دنیای‌اقتصاد»، دو گروه پرتعداد و اصلی فروشنده در بازار مسکن حال حاضر حضور دارند که شامل متقاضیان تبدیل به احسن خانه مصرفی و فروشنده‌‌‌هایی که ملکی را با هدف سرمایه‌گذاری خریداری کرده بودند و اکنون با دریافت شواهدی از پایان عصر جهش قیمت مسکن تصمیم به خروج از این بازار گرفته‌‌‌اند. اما این روزها دلسردی در هر دو گروه مذکور مشهود است، چراکه به اذعان واسطه‌‌‌ها از تعداد فروشنده‌‌‌های جدید که برای عرضه ملک خود به بازار فروش مسکن اعلام آمادگی می‌کنند، به شکل محسوسی کاسته شده است.

کاهش فروشنده‌‌‌های بازار مسکن احساسی است که واسطه‌‌‌های ملکی در چند هفته سپری شده از پاییز داشته‌‌‌اند و این طور تلقی می‌کنند که آنها وقتی از زبان آشنایان می‌‌‌شنوند که مدت‌‌‌هاست در صف فروش ملک مانده‌‌‌اند، دلسرد شده و از ورود به بازار انصراف می‌دهند. از سوی دیگر در بازار راکد تبدیل به احسن خانه کار بسیار دشواری است چراکه فرد باید یک ملک را بفروشد و ملک دیگری را بلافاصله خریداری کند و عملا سر گرفتن دو معامله پیاپی به مراتب سخت‌‌‌تر از انجام خرید یا فروش یک فقره ملک خواهد بود. بنابراین دست‌‌‌کم در چند هفته اخیر، تقاضای جدید فروش مسکن از سوی تبدیل به احسنی‌‌‌ها نیز نادر شده است.

VnnpMailrwgi

 

پربازدیدترین‌ها
اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    اخبار بیشتر در سرویس سایر رسانه ها
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی