مدیرکل دفتر حسابرسی مالیاتی سازمان امور مالیاتی تشریح کرد؛

جزییات مالیات بر خودروهای لوکس/ این خودروها مشمول مالیات شدند

کدخبر: ۶۰۶۸۷۳
اقتصادنیوز: مدیرکل دفتر حسابرسی مالیاتی سازمان امور مالیاتی گفت: مالکان خودروهای لوکس بالای سه میلیارد تومان تا پایان بهمن برای پرداخت مالیات مهلت دارند.
جزییات مالیات بر خودروهای لوکس/ این خودروها مشمول مالیات شدند

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، شاهین مستوفی اظهار کرد: تکالیفی در قانون بودجه به عهده سازمان امور مالیاتی گذاشته شده که می‌بایست، نسبت به مطالبه مالیات از املاک لوکس و گران قیمت با ارزش بالای ۲۰ میلیارد تومان و همچنین خودروهای لوکس با ارزش سه میلیارد تومان، اقدام به محاسبه و مطالبه مالیات شود.

وی افزود: سازمان امور مالیاتی در سال ۱۴۰۲ با دریافت اطلاعات بالغ بر ۱۵۱ هزار خودرو از طریق ناجا، بالغ بر ۲۸۰۰ میلیارد تومان مالیات از مالکین خودروهای لوکس و گران قیمت مطالبه کرد.

مدیرکل دفتر حسابرسی مالیاتی سازمان امور مالیاتی در خصوص خانه‌های لوکس و گران قیمت گفت: با تکلیفی که برای سازمان امور مالیاتی مشخص شده، از مالکان واحدهای مسکونی گرانقیمتی که بیش از ۱۰ سال در ملکشان ساکن هستند، مالیاتی مطالبه نمی‌شود.

وی بابیان اینکه متاسفانه اطلاعات مالکان خانه‌های لوکس در اختیار سازمان امور مالیاتی قرار نگرفته است، گفت: به همین دلیل نتوانسته ایم برای سال ۱۴۰۲ مطالبه مالیاتی داشته باشیم، اما در سال ۱۴۰۰ بالغ بر ۴۰ هزار واحد مسکونی لوکس و گران قیمت شناسایی شده که نسبت به مطالبه یک و یک دهم همت از مالکان این واحدها مطالبه شد.

مستوفی گفت: به مالکان خودرو و خانه‌های لوکس و گران قیمتی که مالیاتشان را پرداخت نکرده اند، اعلام کرده ایم که در صورت عدم پرداخت، با محدودیت‌هایی در نقل و انتقال موجه می‌شوند.

وی با اشاره دریافت ۸۰۰ میلیارد تومان مالیات از مالکان ۶۷ هزار خودرو لوکس در سال گذشته گفت: در بحث خانه‌های لوکس و گران قیمت نیز درحال بررسی اعتراض مودیان در هیئت حل اختلاف مالیاتی هستیم.

مدیرکل دفتر حسابرسی مالیاتی سازمان امور مالیاتی گفت: درسال ۱۴۰۰ قانون چند خودوریی وجود داشت، اما در قانون بودجه ۱۴۰۱ و ۱۴۰۲، مالیات هر خودرو به صورت مجزا بررسی می‌شود.

طبق اعلام روابط عمومی سازمان امور مالیاتی وی همچنین گفت: مالکان خوردهای لوکس تا بهمن ماه امسال فرصت پرداخت مالیاتشان را دارند و بعد از پایان این مهلت قانونی، برگه مطالبه بصورت پیامکی و الکترونیکی صادر و ابلاغ می‌شود.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی