سرانه مرغ در ایران چقدر است؟

کدخبر: ۶۱۰۳۳۷
اقتصادنیوز: رئیس کمیسیون کشاورزی اتاق تعاون با بیان اینکه با احتساب جمعیت کشور سرانه مصرف گوشت مرغ در کشور ۲۳ کیلوگرم است، گفت: قیمت دستوری جوابگوی تنظیم بازار نیست، قیمت دستوری عامل فساد و رانت است، با قیمت گذاری دستوری مخالف هستیم.
سرانه مرغ در ایران چقدر است؟

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران؛ ارسلان قاسمی، رئیس کمیسیون کشاورزی اتاق تعاون گفت: با توجه به جایگزینی مرغ به جای گوشت قرمز در سبد مصرفی خانوار، مصرف سالانه گوشت مرغ به ۲ میلیون و ۱۰۰ هزارتن رسیده است.

به گفته او، با احتساب جمعیت کشور سرانه مصرف گوشت مرغ در کشور ۲۳ کیلوگرم است که با توجه به تولید کنونی مرغ، مشکلی در تامین و عرضه نداریم.

قاسمی ظرفیت نصب شده صنعت مرغداری کشور را حدود ۳ میلیون تن اعلام کرد و افزود: بنابر آمار ۸۰۰ تا ۹۰۰ هزارتن از ظرفیت صنعت طیور خالی است، از این رو باید شرایطی فراهم کرد تا با به‌کارگیری حداکثری ظرفیت تولید، بتوان این میزان را به بازارهای هدف صادر کرد تا تراز تجاری مرغ مثبت شود.

رئیس کمیسیون کشاورزی اتاق تعاون با بیان اینکه قیمت دستوری جوابگوی تنظیم بازار نیست، گفت: قیمت دستوری عامل فساد و رانت است، با قیمت گذاری دستوری مخالف هستیم و معتقدیم که در بازار رقابتی قیمت برمبنای مکانیزم عرضه و تقاضا باید صورت گیرد و همواره با تشدید نظارت، حذف دلالان غیرضرور و اصلاح نظام توزیع از عرضه با نرخ های بالا جلوگیری کرد.

او گفت: اگر ماهانه ۱۳۰ میلیون قطعه جوجه ریزی صورت بگیرد، نیاز بازار گوشت مرغ تامین است.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی