سلاح‌ورزی از شورای عالی نظارت بر اتاق بازرگانی شکایت کرد

کدخبر: ۶۱۰۸۴۵
اقتصادنیوز: حسین سلاح ورزی رئیس اتاق بازرگانی ایران از طرح دعوای این اتاق به دیوان عدالت قضایی پیرامون «آخرین تصمیم شورای عالی نظارت بر اتاق بازرگانی» خبر داد.
سلاح‌ورزی از شورای عالی نظارت بر اتاق بازرگانی شکایت کرد

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از اکوایران، اوایل آبان بود که نشست شورای عالی نظارت بر اتاق بازرگانی برگزار شد و پس از آن اعلام شد، چهار عضو دولتی شورا صورت‌جلسه‌ای مبنی بر ابطال انتخابات رئیس اتاق بازرگانی امضا کردند و دستور به برگزاری انتخابات مجدد دادند. اتفاقی که پیش بینی می‌شد، حسین سلاح ورزی رئیس فعلی اتاق ایران به واسطه آن طرح دعوایی را به مراجع قضایی مطرح کند. موضوعی که امروز 28 آبان ماه 1402، او در نشست هیات نمایندگان اتاق ایران تایید کند. 

او با اشاره به اینکه آنچه در آخرین جلسه شورای عالی نظارت بر اتاق اتفاق اتفاد؛ نه از نظر شکلی و نه از نظر ماهوی مسیر درستی طی نکرده و دچار اشکال است؛ گفت: اتاق بازرگانی به دیوان عدالت طرح دعوا کرده است.

 سلاح‌ورزی افزود: اگر مصوبه‌ای که توسط چهار عضو دولتی ابلاغ شده نقض، متوقف و از طرف محاکم قضایی لغو شود اتاق همچنان مسیر خود را ادامه خواهد داد و اگر هم غیر از این باشد و تایید شود ما خود را بالاتر از قانون نمی‌دانیم و در موعد مقرر و براساس ضوابط تعیین شده، انتخابات مجدد را برای گزینش رئیس اتاق برگزار می‌کنیم.

او ادامه داد: نظر قانون هر چه باشد با افتخار و فراغ بال می‌پذیریم و معتقدیم در کشور همچنان عدالت وجود دارد و قانون بالاتر از همه نهادهاست. 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی