رصد بازار مسکن

اجاره‌‌‌بهای خانه‌‌‌های لوکس تهران+جدول

کدخبر: ۶۱۱۰۰۱
اقتصادنیوز: تعداد خانه‌‌‌های لوکس خالی از سکنه در منطقه شمالی تهران افزایش یافته. این موضوع را واسطه‌‌‌های فعال در بازار اجاره مسکن منطقه یک پایتخت می‌‌‌گویند و افزایش قابل‌توجه طول دوره زمانی رسوب آگهی‌‌‌های اجاره آپارتمان‌‌‌های این منطقه در استارت‌آپ‌‌‌های بازاریابی ملکی نیز این موضوع را تایید می‌کند.
اجاره‌‌‌بهای خانه‌‌‌های لوکس تهران+جدول

به گزارش اقتصادنیوز روزنامه دنیای اقتصادنیوز نوشت:چندماهی است تقاضا برای اجاره واحدهای مسکونی لوکس به شدت کاهش یافته است و این موضوع به‌خصوص در رکود پاییزی بازار اجاره بیش از ماه‌‌‌های تابستان خود را نشان می‌دهد.

علت این موضوع هم به مهاجرت تعداد قابل‌توجهی از مستاجرهای ساکن در این منطقه به مناطق دیگر با هدف کاهش هزینه اجاره‌‌‌نشینی برمی‌گردد. رشد شدید اجاره‌‌‌بها عملا ادامه اجاره‌‌‌نشینی را در منطقه یک تهران برای تعداد قابل‌توجهی ازخانوارهای مستاجر که درسال‌های قبل در این منطقه ساکن بوده‌‌‌اند مشکل و فاقد توجیه کرده است.

همین موضوع منجر به افزایش تعداد خانه‌‌‌های خالی از سکنه در این منطقه شده است. موجودی فایل‌‌‌های عرضه‌شده به بازار اجاره مسکن این منطقه نشان می‌دهد هم‌‌‌اکنون میانگین کف اجاره‌‌‌بهای هر مترمربع مسکن در این منطقه برمبنای رهن کامل رقمی حول و حوش ۲۰ میلیون تومان یا مترمربعی ۶۰۰هزار تومان به ازای محاسبه اجاره‌‌‌بها به صورت اجاره‌‌‌بهای کل ماهانه است.

این میزان حدود دو برابر متوسط اجاره‌‌‌بها در مناطق معمولی تهران است. کف رهن و اجاره واحدهای لوکس با مساحت بیش از ۲۰۰ مترمربع به مراتب از این میزان بیشتر است. در جدول زیر تازه‌‌‌ترین فایل‌‌‌های عرضه‌شده به بازار اجاره مسکن در منطقه یک شهر تهران درج شده است.

 

 
 

 

تیتر یک
  • گزارش «اقتصادنیوز» از معاملات بازار سهام در روز چهارشنبه؛

    اقتصادنیوز: شاخص کل بورس تهران پس از ۸ روز صعود متوالی، امروز ریزش کرد.

کارگزاری مفید