برنامه دولت برای اسقاط خودروهای فرسوده

کدخبر: ۶۱۳۶۴۶
اقتصادنیوز: رئیس ستاد نوسازی ناوگان و اسقاط خودروهای فرسوده گفت: بر اساس مصوبه مجلس سالانه باید ۵۰۰ هزار خودرو فرسوده از رده خارج شود که این رقم با روند فعلی اسقاط خودروهای فرسوده قابل تحقق نیست.
برنامه دولت برای اسقاط خودروهای فرسوده

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایدرو، مهران سالاریه، رییس ستاد نوسازی ناوگان و اسقاط خودروهای فرسوده در مراسم امضای تفاهم‌نامه همکاری ستاد نوسازی ناوگان و اسقاط خودروهای فرسوده و انجمن صنفی مراکز اسقاط گفت: هدف اصلی این ستاد برنامه ریزی و نوسازی ناوگان فرسوده کشور و از رده خارج کردن خودروهای فرسوده است.

سالاریه با اشاره به برنامه هفتم توسعه گفت: بر اساس مصوبه مجلس سالانه باید ۵۰۰ هزار خودرو فرسوده از رده خارج شود که این رقم با روند فعلی اسقاط خودروهای فرسوده قابل تحقق نیست.

رییس ستاد نوسازی ناوگان و اسقاط خودروهای فرسوده با بیان این که تفاهم نامه امروز یکی از گام‌های لازم در جهت شتاب گرفتن اسقاط خودروهای فرسوده است گفت: قطعا انجمن اسقاط خودروهای فرسوده می‌تواند نقش مهمی در این زمینه داشته باشد که بر این اساس نیاز است ضمن اصلاح فرآیندها مشکلات این حوزه به صورت تخصصی بررسی و اصلاح شود.

وی خاطرنشان کرد: انجام بازدیدهای ادواری از مراکز اسقاط، برخورد با تخلفات در این حوزه، ارایه پیشنهاد برای ارتقای استانداردها، ارتقای فناوری‌های حوزه اسقاط و اطلاع رسانی و فرهنگسازی در این زمینه مهمترین وظایف انجمن صنفی مراکز اسقاط است.

رییس انجمن صنفی مراکز اسقاط و بازیافت خودروهای فرسوده نیز در این مراسم با اشاره به تفاهم نامه امضا شده ضمن تقدیر از فعالیت‌های ستاد نوسازی ناوگان و اسقاط خودروهای فرسوده گفت: انجمن به عنوان بازوی نظارتی ستاد نوسازی از این پس وارد عرصه خواهد شد و بر عملکرد تمامی مراکز اسقاط نظارت خواهد کرد.

امیدواری نسبت به تحقق به برنامه هفتم توسعه

محمود مشهدی شریف یکی از مشکلات این حوزه را روند طولانی صدور گواهی اسقاط عنوان کرد و گفت: امیدواریم با پیشنهادهای ارایه شده این روند تسهیل شود.

وی ابراز امیدواری کرد که با برنامه ریزی های انجام شده اهداف برنامه هفتم در حوزه اسقاط خودروهای فرسوده محقق شود.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید