اظهارات مخبر درباره پرداخت تسهیلات برای استان البرز

کدخبر: ۶۱۳۶۵۶
اقتصادنیوز: معاون اول رئیس جمهور گفت: با تلاش‌ها و پیگیری‌های دولت سیزدهم و استانداری البرز منابع لازم برای توسعه و آبادانی این استان اختصاص پیدا کرد.
اظهارات مخبر درباره پرداخت تسهیلات برای استان البرز

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از معاون اول ریاست جمهوری؛ جلسه بررسی و جمع بندی موضوعات و طرح های دومین سفر استانی رئیس جمهور به استان البرز بعدازظهر امروز (یکشنبه) به ریاست معاون اول رئیس جمهور برگزار و طرح های دور دوم سفر به این استان مورد بررسی و تصمیم گیری قرار گرفت.

محمد مخبر در این جلسه با بیان اینکه مسائل استان البرز در ابعاد مختلف به دلیل تنوع جمعیتی، موقعیت جغرافیایی، مهاجر پذیری و... با سایر استان های کشور تفاوت هایی دارد، تاکید کرد: با تلاش ها و پیگیری های دولت سیزدهم و استانداری البرز و تخصیص کامل منابع لازم برای توسعه و آبادانی این استان، به کاهش فاصله بین استان البرز و سایر استان ها در حوزه های آموزش، بهداشت و درمان و رفاهی کمک شایان توجهی خواهد شد.

در این جلسه که معاون اجرایی رئیس جمهور، وزرای ورزش و جوانان، جهاد کشاورزی، میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، نفت، بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، تعاون، کار و رفاه اجتماعی، صنعت، معدن و تجارت، رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران، رئیس سازمان حفاظت محیط زیست، مسئولان دستگاه های دولتی، استاندار البرز و برخی از مقامات ارشد استانی حضور داشتند، توافقات و تعهدات دستگاه‌های اجرایی برای اجرای طرح‌های پیشنهادی و اولویت دار استان البرز مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

گفتنی است این مصوبات در بخش های ساخت اماکن و سالن های ورزشی، خرید تجهیزات ورزشی، تکمیل و تجهیز مرکز توانبخشی ایثارگران، ساماندهی گلزارهای شهدا، تکمیل و تجهیز پاسگاه های محیط بانی، ساخت شهرک های کشاورزی، ساماندهی اراضی کشاورزی، تهیه بانک جامع اطلاعات پروژه های آب و خاک، تجهیز بازارچه های موقت و ثابت فروش صنایع دستی، مرمت، بازسازی و تکمیل زیرساخت‌های میراثی، گردشگری و فرهنگی به تصویب رسید.

سایر مصوبات این جلسه شامل افزایش سرانه آموزشی، ساخت و تکمیل مدارس، تامین امکانات و نیازمندی‌های اورژانس اجتماعی، قشرهای آسیب پذیر و مددجویان تحت پوشش سازمان بهزیستی، ساخت شهرک های صنعتی، تعمیر و مرمت بیمارستان های استان، افزایش تخت های بیمارستانی و بودجه سلامت، تکمیل و تجهیز مجتمع های فرهنگی و سینمایی و همچنین ارتقا تصفیه خانه فاضلاب می شود.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید