افزایش صف فروش در بورس

غلبه خرس‌ها بر بورس تهران! / پیش‌بینی بازار سهام امروز ۲۲ آذر

کدخبر: ۶۱۵۶۱۳
اقتصادنیوز: بازار سهام روز سه‌شنبه با دو نیمه متفاوت معاملات مواجه بود. دیروز بورس تهران در نیمه اول شاهد رشد قیمت سهام بود و سپس با افزایش عرضه مواجه شد تا شاخص کل قرمز پوش شود.
غلبه خرس‌ها بر بورس تهران! / پیش‌بینی بازار سهام امروز ۲۲ آذر

به گزارش اقتصادنیوز، در روز سه‌شنبه شاخص کل بورس هزار و 293 واحد نزول کرد و به رقم 2 میلیون و 161 هزار و 266 واحد رسید. شاخص کل هم‌وزن هزار و 994 واحد بالا آمد و در رقم 752 هزار و 119 واحد ایستاد. شاخص کل فرابورس 70 واحد افت کرد و به رقم 26 هزار و 266 رسید. شاخص هم وزن فرابورس نیز افزایش 191 واحدی داشت و به سطح 136 هزار و 339 واحد رسید. 

در پایان معاملات ‌روز سه‌‌شنبه، 51 درصد بازار رشد قیمت داشتند و 49 درصد بازار افت قیمت داشتند.

بیشترین افزایش قیمت

روز سه‌شنبه در بورس شرکت گروه صنعتی سپاهان (فسپا)، شرکت پاکسان (شپاکسا) و شرکت موتورسازان تراکتورسازی ایران (خموتور) بیشترین افزایش قیمت را ثبت کردند. در فرابورس نیز شرکت سرمایه گذاری میراث فرهنگی (سمگا)، شرکت تولیدی و خدمات صنایع نسوز توکا (کتوکا) و شرکت صنایع چوب خزر کاسپین (چخزر) بیشترین افزایش قیمت را داشتند.

بیشترین کاهش قیمت

در بورس نمادهای فپنتا (شرکت سپنتا)، کدما (شرکت معدنی دماوند) و چافست (شرکت افست) در روز سه‌شنبه بیشترین کاهش قیمت بازار را داشتند و در معاملات فرابورس شرکت هلدینگ انتخاب الکترونیک آرمان (انتخاب)، شرکت عطرین نخ قم (نطرین) و شرکت بازرگانی و تولیدی مرجان کار (کمرجان) بیشترین کاهش قیمت را داشتند.

عرضه و تقاضای بازار

در معاملات سه‌شنبه، 56 نماد صف خرید داشتند و 35 نماد با صف‌ فروش مواجه بودند. مجموع ارزش صف‌های خرید با افت 4 درصدی نسبت به روز کاری قبل به 180 میلیارد تومان کاهش یافت و مجموع ارزش صف‌های فروش نیز با افزایش 22 درصدی به 383 میلیارد تومان رسید.

پیش بینی بورس چهارشنبه

معامله‌گران در شرایطی به استقبال معاملات آخرین روز هفته می‌روند که دیروز نیز همانند دو روز پیشین نوسان شاخص‌ها کوتاه بود. پس از آن که در روز شنبه شاخص کل 10 هزار واحد ریزش کرد، روز یکشنبه شاخص 114 واحد رشد کرد و روز دوشنبه هزار و 486 واحد بالا آمد. اما روز سه‌شنبه بار دیگر قرمزپوش شد و هزار و 293 واحد ریزش کرد.

همچنین دیروز برای پنجمین روز پول حقیقی از بورس خارج شد که رقم آن 231 میلیارد تومان بود. نمادهای کرمان، فولاد، اخابر، شستا، زاگرس، شپنا، خساپا، نوری، وخارزم، وآیند و ذوب بیشترین خروج سرمایه بازار را داشتند. 

با آنکه دیروز معاملات بازار با رشد شاخص‌ها آغاز شد اما در ادامه عرضه در بازار رشد کرد به طوری که ارزش صف‌های فروش نسبت به روز دوشنبه رشد 22 درصدی داشت. تنها نکته امیدوارکننده برای معامله گران تعدد نمادهای سبزپوش و رشد شاخص هم وزن است.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی