جزییات افزایش وام ودیعه مسکن/ متقاضیان حتما بخوانند

کدخبر: ۶۱۸۰۶۶
اقتصادنیوز: بخشنامه افزایش سقف تسهیلات ودیعه مسکن توسط بانک مرکزی به 20 بانک عامل ابلاغ شده است.
جزییات افزایش وام ودیعه مسکن/ متقاضیان حتما بخوانند

به گزارش اقتصادنیوز، بازار مسکن در چند سال اخیر وضعیت نامساعدی را طی می‌کند و قیمت‌های گزاف رهن و اجاره حسابی عرصه برای بسیاری از اهالی جامعه تنگ کرده و به بحرانی جدی در زندگی بسیاری از افراد تبدیل شده است. معضلی که عاملی شد تا دولت تصمیم به ارائه تسهیلاتی حمایتی در این زمینه بگیرد. تصمیمی که در نهایت در قالب ارائه تسهیلاتی با عنوان وام ودیعه مسکن به متقاضیان تعلق گرفت.

اقدامی که امسال هم طبق روال گذشته در دستور کار قرار گرفت و مبلغ این وام هم چندی پیش با مصوبه شورای پول و اعتبار افزایش دو برابری داشت. به گفته محمدرضا فرزین، رئیس کل بانک مرکزی سقف تسهیلات ودیعه مسکن که از محل منابع موضوع ماده ۴ قانون جهش مسکن است با افزایش دو برابری از سقف ۴۰۰ هزار میلیارد ریال به ۸۰۰ هزار میلیارد ریال رسید.

همچنین طبق آنچه فرزین بیان کرده است، سقف تسهیلات ودیعه مسکن در شهر تهران از یک میلیارد ریال به دومیلیارد ریال، در مراکز  استان‌ها از ۷۰۰ میلیون ریال به یک میلیارد و پانصد میلیون ریال و در سایر شهر‌ها از ۴۰۰ میلیون ریال به یک میلیارد ریال افزایش پیدا کرد.

همچنین رییس کل بانک مرکزی خبر از ارائه تسهیلات ودیعه مسکن در روستاها داده است، موضوعی که پیش از این تا به امروز تحقق نیافته بود و از این پس مبلغ ۴۰۰ میلیون ریال تسهیلات ودیعه مسکن برای روستاها در نظر گرفته شده است.

خبر مرتبط
وام ودیعه مسکن به 325 هزار مستاجر رسید/ رشد 40 درصدی تسهیلات فرزندآوری

اقتصادنیوز: مدیراداره اعتبارات بانک مرکزی با اعلام اینکه طی ۹ ماهه امسال ۳۲۵ هزار نفر موفق به دریافت تسهیلات ودیعه مسکن شده‌اند، گفت: تسهیلات فرزندآوری به 491 هزار متقاضی پرداخت شدهکه در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته رشدی معادل ۴۰ درصد داشته است.

بخشنامه این افزایش سقف تسهیلات ودیعه مسکن نیز روز گذشته توسط بانک مرکزی به 20 بانک عامل شامل بانک‌های ملت، ملی، مسکن، صادرات، رفاه کارگران، سپه، تجارت، شهر، سامان، پاسارگاد، خاورمیانه، پارسیان، سینا، کارآفرین، آینده، گردشگری، اقتصادنوین، ایران زمین، پست بانک و موسسه اعتباری ملل ابلاغ شد تا متقاضیان بتوانند برای دریافت این وام اقدام کنند. تسهیلاتی که با نرخ سود مصوب شورای پول و اعتبار و دوره بازپرداخت حداکثر ۵ سال اعطا می‌شود. 

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید