خبر خوش برای بازنشستگان/ تامین اعتبار پاداش پایان خدمت 95 هزار بازنشسته دولت

کدخبر: ۶۲۱۴۲۲
اقتصادنیوز: رئیس یازمان برنامه و بودجه از تامین اعتبار برای مطالبات 95 هزار بازنشسته دستگاه های اجرایی خبر داد.
خبر خوش برای بازنشستگان/ تامین اعتبار پاداش پایان خدمت 95 هزار بازنشسته دولت

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، داود منظور معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور با بیان اینکه برخی بازنشستگان دولتی به ویژه معلمان بازنشسته برای دریافت پاداش پایان خدمت بیش از یک سال در نوبت قرار داشتند و نسبت به این مساله گلایه می‌کردند گفت: ۶۵ درصد از مطالبات پاداش پایان خدمت ۹۵ هزار نفر بازنشسته دستگاه‌های اجرایی ملی، استانی و ایثارگران تامین اعتبار شد.

وی گفت: دولت بار‌ها اعلام کرده است، با وجود تنگنای مالی و کاهش درآمد نفت، اجازه انتشار پول پرقدرت بانک مرکزی برای پرداخت مطالبات گروه‌های مختلف مانند بازنشستگان، بانک‌ها، پیمانکاران و بانک مرکزی را نمی‌دهد. تامین اعتبار از طریق انتشار اوراق مالی اسلامی و روش‌های غیر تورمی صورت می‌گیرد.

خبر مرتبط
فوری/ زمان واریز پاداش بازنشستگان اعلام شد

اقتصادنیوز: معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع و سخنگوی وزارت آموزش و پرورش از پرداخت ۳۰ درصد پاداش بازنشستگان ۱۴۰۱ تا روز چهارشنبه ۱۵ آذر خبر داد و ابراز امیدواری کرد مابقی پاداش نیز تا پایان امسال پرداخت شود.

رئیس سازمان برنامه و بودجه با اعلام این خبر گفت: رفع مسائل و دغدغه‌های بازنشستگان عزیز که از موارد احترام‌ترین بخش‌های جامعه هستند، یکی از اولویت‌های اصلی دولت مردمی محسوب شده و در همین راستا مطالبات پاداش پایان خدمت ۹۵ هزار نفر بازنشسته دستگاه‌های اجرایی ملی، استانی و ایثارگران بالغ بر ۳۴ هزار میلیارد تومان بود که از این مبلغ تا کنون ۲۲ هزار میلیارد تومان معادل ۶۵ درصد کل مطالبات ابلاغ و تخصیص داده شد.

خبر مرتبط
زمان پرداخت پاداش بازنشستگان اعلام شد

اقتصادنیوز: رضامراد صحرایی وزیر آموزش و پرورش اعلام کرد که پرداخت پاداش بازنشستگان از نیمه دوم همین ماه آغاز شده و تا پایان سال هم به اتمام می‌رسد.

منظور با اشاره به برنامه‌ریزی صورت گرفته، افزود: مبلغ ۱۲ هزار میلیارد تومان باقیمانده مطالبات بازنشستگان نیز به زودی تامین اعتبار می‌شود.

 

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    اخبار بیشتر در سرویس سایر رسانه ها
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی