برنامه دولت برای کم آبی مازندران

کدخبر: ۶۲۳۰۱۴
اقتصادنیوز: رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور گفت: تأمین آب کشاورزی به ویژه در استانی مانند مازندران که سهم برجسته‌ای در تأمین مواد غذایی کشور دارد یکی از اولویت‌ها و دغدغه‌های مهم دولت سیزدهم است.
برنامه دولت برای کم آبی مازندران

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، داوود منظور، رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور روز پنجشنبه در رامسر و در حاشیه مراسم بهره‌برداری از سد انحرافی لشتو به خبرنگاران گفت: اجرای طرح‌های زیرساختی تأمین آب کشاورزی از آب‌های سطحی یکی از اقدامات ضروری برای رفع مشکل کشاورزان و کمک به افزایش تولید محصولات کشاورزی و باغی است که این مهم به طو جدی در دستور کار دولت قرار دارد.

وی افزود: بررسی‌ها و پیگیری‌ها برای تأمین اعتبار مورد نیاز اجرای این قبیل طرح‌ها بر اساس اولویت‌بندی به طور مستمر در حال انجام است و با توجه به جایگاه مازندران در تولید محصولات کشاورزی کشور، توجه ویژه‌ای به تأمین اعتبار برای اجرای طرح‌های مهار آب‌های سطحی و تأمین آب کشاورزی این استان داریم.

معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور خاطرنشان کرد: سد انحرافی لشتو که امروز به بهره‌برداری رسید یک نمونه از طرح‌های زودبازده تأمین آب کشاورزی است که طی ۲ سال اخیر و با ۳۷۰ میلیارد ریال اجرا شده و حدود یک‌هزار و ۳۰۰ هکتار از زمین‌های باغی و کشاورزی منطقه را زیر پوشش قرار می‌دهد.

 معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور امروز -پنجشنبه- برای بازدید از چند طرح زیرساختی مهم استان به مازندران سفر کرد.

بازدید از بیمارستان در حال ساخت تنکابن، بهره‌برداری از نیروگاه ۶ مگاواتی میاندورود ساری، افتتاح فاز اول پارک‌موزه دفاع مقدس ساری، بازدید از واحد ساوین‌تاب تولیدکننده انواع نخ پنبه‌ای و الیاف مصنوعی قائمشهر، شرکت در جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان و دیدار با نماینده ولی فقیه در استان از جمله برنامه‌های رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور در سفر یک روزه‌اش به مازندران اعلام شده است.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی