فوری/ آخرین مهلت ثبت نام خودروهای وارداتی/ متقاضیان ثبت نام خودرو بخوانند

کدخبر: ۶۲۷۸۴۰
اقتصادنیوز: سامانه یکپارچه خودرو در اطلاعیه‌ای اعلام کرد که مهلت ثبت نام خودروهای وارداتی امروز به اتمام می‌رسد.
فوری/ آخرین مهلت ثبت نام خودروهای وارداتی/ متقاضیان ثبت نام خودرو بخوانند

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از تسنیم، براساس اطلاعیه سامانه یکپارچه خودرو در روند ثبت نام خودروهای وارداتی، مهلت ثبت نام این خودروها در سامانه یکپارچه تا امروز دوشنبه تاریخ 1402/11/23 تمدید شده است.

خبر مرتبط
آخرین قیمت محصولات سایپا، تیبا 2 چند میلیون شد؟+ جدول

اقتصادنیوز: در بازار خودرو قیمت شاهین ۶۶۵ میلیون تومان شد تیبا دو ۳۹۲ میلیون تومان خرید و فروش می شود و کوییک اتوماتیک نیز ۴۷۵ میلیون تومان قیمت دارد.

البته مهلت وکالتی نمودن حساب نزد بانک ها شنبه تاریخ 1402/11/21 ساعت 13:00 بود.

متقاضیان باید یکی از حساب‌های خود را نزد شعب بانک‌های واجد شرایط اعلامی در سامانه به نام خودرو وارداتی وکالتی و مبلغ پنج میلیارد ریال مسدود می کردند.

خبر مرتبط
رونمایی دولت از مشکل بزرگ خودروهای وارداتی!

با باز شدن سامانه یکپارچه برای خودروهای وارداتی، برخی‌ها به دنبال آن هستند که سهم بیشتری از خودروهای خارجی داشته باشند. حتی آگهی‌هایی در فضای مجازی منتشر شده که نشان می‌دهد خریداران خودروهای وارداتی به ازای هر کارت ملی از حداقل 200 میلیون تومان به بالا بر اساس نوع خودرو حاضر هستند، پول پرداخت کنند تا سهم خود را از خودروهای خارجی که قرار است وارد کشور شود، افزایش دهند.

 تبصره 1- قیمت مندرج در جدول، قیمت قطعی در مبادی ورودی بوده و هزینه‌ها و عوارض قانونی پس از ترخیص از قبیل: بیمه شخص ثالث، مالیات بر ارزش افزوده، هزینه‌های شماره گذاری، اسقاط خودروی فرسوده، کرایه حمل و ... به قیمت‌های فوق اضافه می‌گردد که واردکنندگان با رعایت آیین نامه اجرایی قانون حمایت از مصرف کنندگان خودرو می توانند نسبت به دریافت آن اقدام نموده و در موعد مقرر نسبت به تحویل خودرو اقدام نمایند.

تبصره 2- عدم واریز وجه در هر یک از مراحل ذکر شده و حداکثر 5 روز پس از فراخوان صورت گرفته، به منزله انصراف از طرح بوده و متقاضی از اولویت بندی خودرو وارداتی انتخابی حذف می‌گردد.

تبصره 3- کلیه شرکت‌های واردکننده می‌بایست مطابق آیین‌نامه اجرایی قانون حمایت از حقوق مصرف کنندگان خودرو نسبت به تحویل خودرو و دریافت وجه از مشتریان اقدام نمایند در صورت تاخیر در تحویل و ... قراردادهای مذکور مشمول جرایم مندرج در آیین نامه فوق خواهند شد.

تبصره 4- با وکالتی نمودن حساب و ثبت نام اولیه در سامانه یکپارچه هیچ تعهدی مبنی بر تخصیص خودرو ایجاد نخواهد شد.

تبصره 5- اطلاعات کلیه متقاضیان مرتبط با این طرح حسب ماده 19 آیین‌نامه اجرایی ماده 14 الحاقی قانون مبارزه با پولشویی و طرح مالیات برعایدی سرمایه در اختیار نهادهای ذیربط قرار می‌گیرد.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    اخبار بیشتر در سرویس سایر رسانه ها
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی