مجوزهای کاغذی شناسه یکتا می شوند

کدخبر: ۶۲۸۱۹۳
اقتصادنیوز: رئیس مرکز ملی بهبود محیط کسب و کار گفت:براساس قانون باید تمامی مجوزها تا پایان سال به شناسه تبدیل شوند.
مجوزهای کاغذی شناسه یکتا می شوند

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، امیر سیاح رئیس مرکز ملی بهبود محیط کسب و کار  در حاشیه مراسم تبدیل مجوزهای کاغذی شش اتحادیه صنفی به شناسه یکتا اظهار کرد: قانون به مدت دو سال مهلت داده که همه مجوزهای کاغذی در سطح کشور به الکترونیکی تبدیل شود و بر این اساس همه خدمات به فعالین اقتصادی از سال آینده با شناسه الکترونیکی یکتا ارائه می‌شود.

رئیس مرکز مطالعات پایش و بهبود محیط کسب و کار ادامه داد: تمام فعالان اقتصادی که دارای مجوز کسب و کار هستند تا پایان سال فرصت دریافت شناسه یکتا دارند. برای دریافت شناسه یکتا تنها کد پستی، شناسه صنفی، شماره تلفن همراه و کد ملی مورد نیاز است.

خبر مرتبط
اظهار کالا صرفا با درج شناسه یکتای قبض انبار در گمرک

سخنگوی گمرک گفت: با تصمیم شورای اجرایی فن آوری اطلاعات، مبنی بر به کارگیری شناسه یکتای قبض انبار توسط کلیه انبارهای گمرکی از سامانه جامع انبارهای وزارت صمت، از یازدهم مرداد امکان اظهار کالا بدون درج شناسه یکتای قبض انبار میسر نخواهد بود.

وی با تاکید بر اهمیت اتصال کلیه دستگاه ها به درگاه ملی مجوزها اظهار کرد: تقریبا تمام دستگاه‌ها به غیر از آموزش و پرورش،‌ وزارت علوم و بخشی از معدن وزارت صمت هنوز به این سامانه برای تبدیل مجوز به شناسه یکتا متصل نشده‌ اند اما تلاش می کنیم تا پایان سال به این شناسه متصل شوند. البته وزارت آموزش و پرورش تا پایان ماه جاری به شناسه یکتا متصل خواهد شد.

سیاح تاکید کرد: تا امروز ۲۰ هزار شناسه یکتا برای اصناف صادر شده است اما بر اساس آنچه که اتاق اصناف اعلام کرده بیش از سه میلیون واحد صنفی در کشور وجود دارد.

وی گفت: بیش از یک میلیون واحد صنفی زیرزمینی در کشور وجود دارد که در اینستاگرام، سایت‌های مختلف و مغازه‌ها بدون مجوز فعالیت اقتصادی می‌کنند که آنها نیز برای ادامه فعالیت خود و دریافت خدمات دولتی باید از سال آینده شناسه یکتا دریافت کنند.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید