خبر مهم درباره اعتبار کالابرگ الکترونیکی طرح فجرانه/ اقلام خوراکی و قیمت‌ها اعلام شد+ جزئیات

کدخبر: ۶۲۸۶۳۶
اقتصادنیوز: به گفته مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی، اعتبار در نظر گرفته شده برای هر نفر مشمول مرحله جدید خرید کالابرگ الکترونیکی (طرح فجرانه) سه ماه یا ۹۰ روز بوده و بعد از موعد مقرر قابل تمدید نیست.
خبر مهم درباره اعتبار کالابرگ الکترونیکی طرح فجرانه/ اقلام خوراکی و قیمت‌ها اعلام شد+ جزئیات

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، محمد امین بابایی روز پنجشنبه در گفتگو با خبرنگار ایرنا گفت: در صورت عدم خرید خانوار، اعتبار طرح فجرانه کالا برگ پس از تاریخ مورد نظر از بین می رود.

وی بیان کرد: مرحله جدید و بزرگ طرح کالابرگ الکترونیکی با عنوان "طرح فجرانه" در راستای حمایت مضاعف از سبد غذایی خانوار یارانه بگیر برای خانوار دهکهای اول تا هفتم درآمدی از ۱۷ بهمن ماه همزمان با سراسر کشور در این استان آغاز شده است و همه خانوار دهکهای اول تا هفتم مشمول ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار ریال اعتبار خرید (برای هر نفر) ۱۱ قلم کالا می شوند.

خبر مرتبط
فوری/ زمان برداشت یارانه بهمن‌ماه اعلام شد

اقتصادنیوز: یارانه کمک معیشتی مرحله ۱۵۶ مربوط به بهمن ماه ۱۴۰۲ به حساب همه سرپرستان خانوار دهک های اول تا سوم در سراسر کشور واریز و از ساعت ۲۴ روز ۲۵ بهمن ماه قابل برداشت است.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی مشمولان این طرح در خراسان رضوی را یک میلیون و ۷۲۳ هزار و ۲۸۹ خانوار ذکر و بیان کرد: در این طرح یک سبد ۱۱ قلمی برای تامین حداقل کالری، پروتئین، ریزمغذی و ویتامینهای ضروری برای هر فرد منطبق با نظر انستیتو تغذیه ایران( با قیمتهای مبنا سال ۱۴۰۱) انتخاب شده است و مابه التفاوت آن با قیمت روز از محل یارانه جدید دولت تامین می شود.

وی گفت: در این صورت قیمت روز سبد مشتمل بر ۱۱ قلم هفت میلیون و ۵۰۷ هزار و ۴۳۰ ریال بوده که خانوار دهکهای اول تا هفتم در صورت خرید بسته می بایست قیمت سال ۱۴۰۱ را به مبلغ سه میلیون و ۵۲۳ هزار ریال از جیب خود پرداخت نمایند و مابه التفاوت آن تا قیمت روز به مبلغ چهار میلیون و ۵۰۲ هزار و ۲۰۰ هزار ریال از محل یارانه جدید دولت تامین می شود.

بابایی اظهار کرد: اعتبار ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار ریالی برای هر نفر یارانه بگیر علاوه بر یارانه سه تا چهار میلیون ریالی فعلی بوده که خانوار یارانه بگیر به صورت مجزا و نقدی و ماهانه دریافت می کنند، مبلغ حمایتی دولت در طرح فجرانه به صورت اعتبار در حساب سرپرست خانوار تخصیص یافته و در زمان خرید و متناسب با میزان خرید مصرف می شود و مدت اعتبار آن تعیین شده است.

وی اضافه کرد: طرح فجرانه تا ۱۷ اردیبهشت ماه سال ۱۴۰۳ ادامه دارد و ۱۷ اسفندماه و ۱۷ فروردین ماه نیز مبلغ ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار ریال اعتبار برای هر نفر برای سرپرستان خانوار یارانه بگیر شارژ خواهد شد اما بعد از تاریخ های مورد نظر دیگر این مبالغ اعتباری ندارد و نمی توان از آنها استفاده کرد.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی گفت: یارانه بگیران متقاضی باید توجه داشته باشند قیمت روز ۱۱ قلم مشمول طرح فجرانه براساس کالاهای مرجع بوده و در خصوص کالاهایی با قیمت بالاتر مابه التفاوت را از محل حساب فرد پرداخت خواهند کرد.

به گفته وی، دهک های یک تا هفت مشمول اعتبار جدید بوده و یارانه بگیران این دهک ها می توانند با مراجعه به فروشگاه های عضو طرح کالابرگ الکترونیکی نسبت به خرید اقلام اساسی و بهره مندی از این حمایت تشویقی اقدام نمایند، متقاضیان می توانند با مراجعه به فروشگاههای طرف قرارداد شامل فروشگاه خرد و فروشگاههای زنجیره ای «افق کوروش، جانبو، هفت، دیلیمارکت، گندم، هایپرفامیلی، والمارکت، محسن، مینومارت، ترقی و فروشگاههای اینترنتی اسنپ و دیجی کالا» نسبت به خرید اقلام اساسی اقدام کنند.

بابایی اظهار کرد: متقاضیان برای شناسایی این فروشگاه ها می توانند به نرم افزار کاربردی «شما» مراجعه و فروشگاههای اطراف خود را مشاهده نمایند، برای دریافت این نرم افزار می توانند به سکوهای بازار، مایکت و یا سایت shoma.safar.ir مراجعه نمایند یا از طریق کد دستوری #۴۶۳ *۵۰۰* نسبت به دریافت لینک نصب این نرم افزار اقدام نمایند.

خراسان رضوی دارای بالاترین مشارکت در طرح کالابرگ الکترونیکی

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان‌رضوی گفت: از ابتدای شروع طرح خرید کالابرگ الکترونیکی در خراسان رضوی تاکنون خانوارهای مشمول حدود ۹۳ هزار میلیارد ریال از فروشگاه های مورد نظر خرید کرده اند، به طوریکه این فروشگاه ها ۶ میلیون و ۵۷۴ هزار و ۴۷۶ مورد تراکنش موفق داشته اند.

بابایی بیان کرد: بیش از ۴۰ هزار میلیارد ریال از این میزان مربوط به ۱۷ بهمن ماه تا امروز بوده که طرح فجرانه در خراسان رضوی آغاز شده است، در این راستا خراسان رضوی از ابتدای اجرای طرح کالابرگ الکترونیکی تاکنون بیشترین میزان مشارکت خانوارهای مشمول را در بین استانهای کشور داشته است.

وی اظهار کرد: مدت زمان اجرای طرح فجرانه سه ماهه است اما خانوارهای مشمول برای استفاده از نخستین اعتبار ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار ریالی تا ۱۷ اسفندماه مهلت دارند، پس از آن ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار ریالی بعدی شارژ خواهد شد، لذا در صورت عدم استفاده از اعتبار نخست مبلغ قبلی از بین می رود.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی به مردم توصیه کرد که کالابرگ خود را از فروشگاه های زنجیره ای خریداری کنند تا از ایجاد صف در مقابل فروشگاه های خرد جلوگیری شود، ضمن اینکه شهروندان می توانند به صورت مجازی نیز از فروشگاه های زنجیره ای کالای خود را خریداری کنند.

Capture

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی