خبر مهم پیمان پاک درباره قیمت گوشت در ماه رمضان

کدخبر: ۶۲۹۷۳۹
اقتصادنیوز: قائم مقام وزیر جهادکشاورزی درباره قیمت گوشت در ماه رمضان گفت گفت: قیمت این گوشت ۲۸۵ تا ۳۰۰ هزار تومان براساس قطعه‌بندی و دسته‌بندی در فروشگاه‌های زنجیره‌ای و میادین میوه و تره‌بار در دسترس مردم قرار می‌گیرد.
خبر مهم پیمان پاک درباره قیمت گوشت در ماه رمضان

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، علیرضا پیمان پاک گفت : برنامه‌ریزی شده که برای اسفندماه ۲۰۰۰ تن گوشت گوسفندی منجمد وارد شود که در حال حاضر در سردخانه‌ها است و آخرین مراحل تاییدیه‌های دامپزشکی را طی می‌کند تا در اسفندماه عرضه شود. این گوشت برای مصرف‌کننده ۲۳۰ هزار تومان است و قطعات پرمصرف مانند ران و سردست ۲۶۰ هزار تومان قیمت مصرف‌کننده است.

خبر مرتبط
درخواست تازه از دولت درباره کالابرگ الکترونیکی/ گوشت کوپنی می‌شود؟

اقتصادنیوز: مدیرعامل اتحادیه مرکزی دام سبک کشور گفت: ۴۰۰ هزار تن گوشت تولید داخل داریم که اگر این میزان گوشت را بر اساس جمعیت کشور یعنی ۸۵ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر حساب کنیم سرانه مصرف ۵.۹ کیلو می‌شود. در حالی که سال گذشته سرانه مصرف ۷.۵ کیلو بود.

قائم مقام وزیر جهاد کشاورزی تصریح کرد: در کنار آن حدود ۱۰ هزار تن گوشت گوساله منجمد وارد و ترخیص شده است. معادل همین میزان هم در گمرکات و در مسیر است. ۱۰ هزار تن هم تولید شده که تا پایان ماه مبارک رمضان ۳۰ هزار تن گوشت گوساله منجمد داریم که برای مصارف صنف و صنعت و رستوران استفاده شود. قیمت این گوشت ۲۸۵ تا ۳۰۰ هزار تومان براساس قطعه‌بندی و دسته‌بندی در فروشگاه‌های زنجیره‌ای و میادین میوه و تره‌بار در دسترس مردم قرار می‌گیرد.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید