اظهارات رئیس سازمان برنامه درباره بودجه 1403

کدخبر: ۶۳۱۱۱۹
​اقتصادنیوز: رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور گفت: این سازمان برای ارائه بخش دوم لایحه بودجه سال ۱۴۰۳ به محض ابلاغ بخش نخست بودجه از سوی مجلس شورای اسلامی آمادگی دارد.
اظهارات رئیس سازمان برنامه درباره بودجه 1403

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از سازمان برنامه و بودجه؛ داود منظور رئیس سازمان برنامه و بودجه با اشاره به اینکه دو مرحله‌ای شدن بودجه از جهت اصلاح ساختار بودجه، تصمیم بجایی بوده است، تأکید کرد: لازم است امور سازمان بخش دوم لایحه بودجه ۱۴۰۳ را در تعامل کامل با دستگاه‌های اجرایی تنظیم کنند.

وی از ارزیابی عملکرد دستگاه‌های اجرایی بر مبنای شاخص‌های کارکردی خبر داد و گفت: لازم است همه امور تخصصی سازمان، عملکرد دستگاه‌های اجرایی در سال جاری را در قالب سندهای مورد توافق ارزیابی کنند.

معاون رئیس‌جمهور با اشاره به بررسی نهایی برنامه هفتم توسعه کشور در شورای نگهبان بعد از انجام اصلاحات از سوی مجلس شورای اسلامی‌، خواستار تهیه بُرش سال اول اجرای برنامه هفتم توسعه از سوی معاونت‌ها و امور تخصصی سازمان شد و گفت: لازم است در این بُرش یکساله، اقدامات مهم و عملکردی بر اساس شاخص‌های کلیدی به تفکیک دستگاه‌ها آماده شود و اهداف کمی هم در آن لحاظ شود.

وی با بیان لزوم برنامه‌ریزی برای اقدامات پیشران بر مبنای سند تحول دولت مردمی که در آغاز دولت سیزدهم به همه دستگاه‌ها ابلاغ شده است، گفت: معاونت‌ها و امورهای تخصصی سازمان باید بر این اساس، به یک برنامه عملیاتی مشترک با دستگاه‌ها برسند.

رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور با تأکید بر سرعت دادن به افتتاح و تکمیل طرح‌های نیمه‌تمام در سال آینده، افزود: سازمان باید با همکاری دستگاه‌های اجرایی، زمان‌بندی دقیق از برنامه افتتاح و راه‌اندازی طرح‌ها در کشور ارائه دهد.

در ادامه این نشست، معاونان و رؤسای امور سازمان برنامه و بودجه نیز به بیان دیدگاه‌ها و نظرات خود پرداختند.

اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    اخبار بیشتر در سرویس اقتصادی
    کارگزاری مفید