رصد بازار

آخرین وضعیت اجاره نشینی در محله نارمک تهران+ جدول

کدخبر: ۶۳۱۴۶۰
اقتصادنیوز: طبق آنچه یک فعال بازار مسکن می گوید؛ محله نارمک شاهد روند صعودی قیمت مسکن در ماه پایانی سال است.
آخرین وضعیت اجاره نشینی در محله نارمک تهران+ جدول

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از اکوایران، یک واسطه‌گر ملکی در محله نارمک می‌گوید: هم‌اکنون متقاضی بازار اجاره کاهش یافته ؛ خصوصا در آخرین ماه سال که قیمت‌ها در این محله درحال افزایش است . 

خبر مرتبط
ساخت مسکن در روسیه توسط ایرانی‌ها+ جزئیات

اقتصادنیوز: معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی گفت: ایران و روسیه در زمینه مصالح ساختمانی و بهره‌مندی از فن‌آوری‌های ساخت همکاری می‌کنند.

به گفته وی‌، در نارمک برای رهن کامل واحدی 50 متری و با امکاناتی همچون آسانسور، پارکینگ و انباری دست کم به 750 میلیون تومان نیاز است.

این مشاور ملکی می‌گوید، به دلیل کمبود متقاضی خرید و فروش، برخی از واسطه‌گران ملکی که در حوزه فروش فعالیت می‌کردند به بازار رهن و اجاره روی آورده‌اند هرچند وضعیت بازار اجاره نیز در رکود است.

 او پیش بینی می‌کند، تا پایان سال جاری بازار ملک در رکود باقی بماند؛ هرچند اسفند سال گذشته تعداد معاملات و مشتری بالا بوده اما هم‌اکنون توان خرید مردم کاهش یافته است. به گفته وی، آپارتمانی با 50 مترمربع زیربنا، نوساز و با امکانات را می‌شد با 5 میلیارد تومان خریداری کرد اما هم‌اکنون آپارتمانی 55 متری با چنین ویژگی‌هایی، 7 میلیارد و 200 میلیون تومان قیمت‌گذاری شده است.

در محله نارمک، رهن کامل واحدی 75 متری و 14 سال ساخت، 850 میلیون تومان و رهن کامل آپارتمانی 66 متری و 16 سال ساخت، یک میلیارد و 300 میلیون تومان پیشنهاد شده است.

برای واحدی 64 متری و 22 سال ساخت، 300 میلیون تومان رهن و 9 میلیون تومان اجاره ماهانه و برای واحدی 121 متری و 4 سال ساخت، 400 میلیون تومان رهن و 30 میلیون اجاره ماهانه در نظر گرفته شده است.

جدول 3

 
اخبار روز سایر رسانه ها
    تیتر یک
    کارگزاری مفید
    صداوسیما و خبرگزاری رسمی دولت شهادت ابراهیم رئیسی را تایید کردند در سوگ ابراهیم رئیسی